KSWPolskie MMA

Były mistrz UFC i pogromca Fedora Emelianenki potencjalnym rywalem dla Phila De Friesa na Stadionie Narodowym? Fabricio Werdum wolnym zawodnikiem!

Mistrz wagi ciężkiej KSW Phil De Fries nadal nie ma rywala na okoliczność czerwcowej gali KSW Koloseum 2 na Stadionie Narodowym – najwięcej mówi się o jego walce z Alistairem Overeemem, ale kto wie, czy do giełdy nazwisko nie dołączyło właśnie jeszcze jedno, bardzo duże.

Nad Wisłą od dłuższego już czasu huczy o możliwym zakontraktowaniu legendarnego Alistaira Overeema w KSW. Spekulacje te nasiliły się szczególnie po niedawnym ogłoszeniu czerwcowej gali KSW Koloseum 2 na Stadionie Narodowym.

Mistrz wagi ciężkiej polskiego giganta Phil De Fries wielokrotnie wyrażał w mediach społecznościowych pełną gotowość na konfrontację z Reemem, zapraszając Holendra na Narodowy.

Nie sposób co prawda wykluczyć, czy decyzja w sprawie występu brytyjskiego mistrza na KSW Koloseum 2 została już podjęta, a jego rywal dograny, ale w najnowszej rozmowie z Arturem Mazurem współwłaściciel polskiej organizacji Martin Lewandowski podtrzymał forsowaną od dłuższego czasu narrację – rozmowy z Reemem trwają, ale nie są łatwe z uwagi na oczekiwania finansowe zawodnika oraz jego sytuację kontraktową w GLORY. Polski promotor zastrzegł natomiast, że udział De Friesa w gali na Narodowym nie jest uzależniony od dojścia do porozumienia z Overeemem – tj. Brytyjczyk może skrzyżować rękawice z kimś innym.

Na medialnej giełdzie potencjalnych rywali dla Phila De Friesa pojawił się kilka dni temu Szymon Bajor, który zadeklarował gotowość do walki z Brytyjczykiem. Mistrz szybko potwierdził zainteresowanie takim zestawieniem.

W środę gruchnęły natomiast doniesienia, że wolnym zawodnikiem został właśnie Fabricio Werdum. W rozmowie z MMAFighting.com Vai Cavalo zdradził, że jego kontrakt z PFL dobiegł końca. Pomimo iż rozważał przejście na sportową emeryturę, jest gotowy do walki, jeśli otrzyma atrakcyjną propozycję.

– Jeśli do tego dojdzie, potrzebuję trochę czasu na treningi i na pewno to zrobię – powiedział. – Może być to naprzeciwko Ngannou, Cigano albo kogokolwiek innego. Może nawet Velasquez teraz wróci.

45-latek nie był widziany w akcji od dwóch lat, gdy w ramach swojego jedynego występu pod sztandarem PFL przegrał przez techniczny nokaut z Renanem Ferreirą. Wynik walki został jednak z czasem zmieniony na no contest, bo Ferreira w międzyczasie ją poddał, czego nie zauważył sędzia.

Fabricio Werdum ma na koncie zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Fedor Emelianenko, Cain Velasquez, Mark Hunt czy Alistair Overeem. Karierę w UFC zakończył w 2020 roku zwycięstwem przez poddanie z Alexandrem Gustafssonem.

Czy Brazylijczyk byłby zainteresowany starciem z Philem De Friesem na Stadionie Narodowym? Czy szefowie KSW rozważają złożeniu mu oferty? Czy w ogóle tematy występu Brytyjczyka na Narodowym oraz nazwiska jego przeciwnika są – wbrew aktualnej narracji medialnej, wedle której sprawa jest otwarta – aktualne? Tego póki co nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button