„Było mi trochę smutno” – Joanna Jędrzejczyk szczerze o określaniu walk Jana Błachowicza mianem „najważniejszych w polskim MMA”

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat najważniejszej walki w historii polskiego MMA.
Gdy we wrześniu ubiegłego roku Jan Błachowicz stawał naprzeciwko Dominicka Reyesa, starcie to o opuszczony przez Jona Jonesa tron wagi półciężkiej zostało uznane na nadwiślańskiej scenie za najważniejsze w historii polskiego MMA.
Nie inaczej było, gdy rozbiwszy Dominatora, w marcu tego roku Cieszyński Książę stawał do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego, krzyżując rękawice z dybiącym na jego pas czempionem 185 funtów Israelem Adesanyą, jedną z największych gwiazd organizacji.

Jakby w tle rozważań tych na temat najważniejszej walki w historii polskiego MMA pozostawiono mistrzowskie starcie dwóch Polek – Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz – które w 2016 roku poszły w oktagonowe tany w ramach nowojorskiej gali UFC 205. Olsztynianka wygrała wówczas jednogłośną decyzją, broniąc złota po raz czwarty.

I to właśnie Joannę Jędrzejczyk zapytano w najnowszej odsłonie Hejt Parku o to, które starcie uważa za najważniejsze na polskiej scenie – jeden z trzech ostatnich bojów Cieszyńskiego Księcia, czy może własną bratobójczą konfrontację z Karoliną Kowalkiewicz?

– Ciężko to porównywać w takich kategoriach, bo nie zapomnę, gdy Jan wygrywał i mówiono o tym, że „najważniejsza walka w polskim MMA” – powiedziała. – Było mi smutno trochę, bo wiesz, dzierżyłam ten pas przez prawie trzy lata. Ale cieszyłam się zarazem – bo byłam w studio – sukcesem Jana, tym bardziej że znamy się od wielu lat, bo w 2008 roku staliśmy sobie w narożnikach na Mistrzostwach Świata w Muay Thai w Korei. To było śmieszne. Jano zdobył wtedy złoty medal, a ja srebrny.– Myślę, że każda walka na takim poziomie w tej najlepszej lidze na świecie i w tych innych organizacjach światowych jest bardzo ważna. Wiesz, teraz wszystkie oczy będą skupione na Mateuszu Gamrocie. Fajnie, że MMA przeszło do tego mainstreamu, że jest wiele podmiotów, które o tym mówią. I to jest najważniejsze. Myślę, że każda walka będzie ważna. Tym bardziej te walki o tytuł, zwłaszcza największej organizacji MMA na świecie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Joanna Jędrzejczyk zdaje sobie doskonale sprawę, że starcie dwóch zawodniczek z Polski o najważniejszy tytuł w światowym MMA stanowi pewnego rodzaju ewenement, o powtórzenie którego będzie bardzo trudno.

– To też było ważne – powiedziała o polsko-polskiej walce w Nowym Jorku. – Tym bardziej że walczyłyśmy w historycznej arenie Madison Square Garden. Była to pierwsza gala w Nowym Jorku. To było coś ogromnego. Pamiętam przygotowania, te wszystkie projekty, te nagrywki. To naprawdę było wielkie boom, niesamowita atmosfera. I cieszę się, że z Karoliną dałyśmy naprawdę fajną walkę. I po tylu latach jest super i to jest fajne.
Joanna Jędrzejczyk nie była widziana w akcji od marca ubiegłego roku, gdy po wojnie na wyniszczenie niejedogłośnie przegrała z ówczesną mistrzynią Weili Zhang. Polka celuje w powrót do oktagonu UFC w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Liczy na starcie z Carlą Esparzą lub wspomnianą Weili Zhang. Wierzy, że jest o jedno zwycięstwo od powrotu do mistrzowskiej rozgrywki.

Jest zdecydowany faworyt! Kursy bukmacherskie na walkę Gamrot vs. Ferreira ujawnione!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply