FENPolskie MMAProfessional Fighters League

„Było bardzo blisko”- FEN planowało zestawienie Rębecki vs. Held na FEN 28

Organizacja FEN była bliska dopięcia starcia Mateusza Rębeckiego z Marcinem Heldem na galę FEN 28.

Organizacja Fight Exclusive Night pracowała nad dopięciem kapitalnie zapowiadającego się starcia pomiędzy dwoma doskonałymi lekkimi, Mateuszem Rębeckim i Marcinem Heldem, które było szykowane na okoliczność zaplanowanej na 13 czerwca gali FEN 28.

Jak poinformował na Twitterze szef FEN Paweł Jóźwiak, było bardzo blisko, ale na przeszkodzie stanęła organizacja Professional Fighters League.

@FENmma była b. bliska dopięcia hitowej walki Mateusz Rębecki VS @MarcinHeld . Niestety @ProFightLeague nie wyraziła zgody na start zawodnika który jest na stypendium. Szanujemy ,ale szkoda…. Jak widać nasz Mistrz nie kalkuluje ,czuje się b.mocny 👊
Walczymy dalej #FEN28ppv

Rozpędzony serią czterech zwycięstw tyszanin miał w tym roku wystąpić w rozgrywkach kategorii lekkiej PFL, walcząc o milion dolarów, ale cały sezon odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Amerykanie wznowią rozgrywki dopiero w przyszłym roku.
Wybranym zawodnikom, w tym Marcinowi Heldowi, PFL wypłaca miesięczne stypendia w kwocie – jak wieść gminna niesie, tysiąca dolarów – w ramach rekompensaty za brak możliwości walki. Niewykluczone, że dlatego właśnie ostatecznie Amerykanie nie wyrazili zgody na walkę Helda pod sztandarem FEN.

Nie wiadomo póki co, z kim wobec tego mistrz wagi lekkiej FEN Mateusz Rębecki skrzyżuje 13 czerwca rękawice. Jeszcze niedawno trwały rozmowy na temat jego starcia z niepokonanym Mateuszem Legierskim – mistrzem wagi lekkiej Oktagon – ale ostatecznie, jak doniósł kilka dni temu dziennikarz Artur Mazur z WP Sportowe Fakty, do walki nie dojdzie.
Gala FEN 28 będzie pierwszą w historii FEN sprzedawaną za pośrednictwem PPV. Do klatki wejdą między innymi Szymon Bajor, Rafał Kijańczuk, Marcin Wójcik czy Szymon Dusza.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button