„Byłem pod wrażeniem” – Adesanya z uznaniem o Błachowiczu

Polujący na drugi pas mistrzowski Israel Adesanya wyjaśnił, dlaczego to on – a nie Glover Teixeira – powinien walczyć z Janem Błachowiczem.

W udzielanych ostatnimi czasy wywiadach mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz wyrażał pełną gotowość na stanięcie do pierwszej obrony złota zarówno naprzeciwko łypiącego w kierunku drugiego tytułu mistrza 185 funtów Israela Adesanyi, jak i rozpędzonego serią pięciu zwycięstw Glovera Teixeiry.

Polak zapowiadał, że decyzję zostawia w rękach matchmakerów UFC, podkreślając, że rywali nigdy sobie nie wybierał.

Większych wątpliwości w temacie nie ma natomiast Nigeryjczyk, czemu dał wyraz w najnowszym wywiadzie udzielonym portalowi MMAFighting.com.
– Jestem mocno przekonany, że (Jan) będzie moim kolejny rywalem – powiedział mistrz wagi średniej. – Glover ma za sobą fantastyczną serię zwycięstw. Świetnie sobie poradził. Jeśli mam być szczery, to słusznie robi, nawołując o walkę o pas, bo czuje, że ma już swoje lata na karku i byłaby to jego druga szansa.

– Jednak ja byłem pierwszy i myślę, że mam odpowiednie karty w ręku, aby do tego doprowadzić. Nie mówię, że nie dostanie walki o pas, ale byłem pierwszy w kolejce.

Kością niezgody pomiędzy Polakiem i Nigeryjczykiem pozostaje od dawna termin walki. Israel Adesanya dąży bowiem do tego, aby doszło do niej już w lutym, natomiast polski mistrz zdecydowanie preferuje termin marcowy.The Last Stylebender wypowiadał się już wcześniej o technicznych aspektach potencjalnej walki z Cieszyńskim Księciem, choć nie wdawał się w szczegóły. Styl Polaka określił mianem „dziwacznego”, sugerując też, że jego szybkość i precyzja okazałyby się w oktagonie ważniejsze aniżeli moc w pięściach Błachowicza.

Jednocześnie Nigeryjczyk docenił natomiast dokonania polskiego zawodnika, który pomimo aż czterech porażek w pierwszych sześciu występach w UFC zdołał wdrapać się na sam szczyt.

– Byłem pod wrażeniem jego powrotu z ujemnego bilansu w UFC – powiedział Adesanya. – Podczas gdy większość gości zostałoby zwolnionych, on wrócił i sięgnął po pas w takim stylu. Byłem pod wrażeniem.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply