„Być może patrzyłem na tę walkę sercem…” – Jan Błachowicz reaguje na porażkę Mateusza Gamrota

Jan Błachowicz zabrał głos w mediach społecznościowych na temat porażki Mateusza Gamrota z Guramem Kutateladze.

Mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz oglądał na żywo debiut Mateusza Gamrota pod sztandarem amerykańskiego giganta, w którym Gamer skrzyżował rękawice z Guramem Kutateladze w ramach gali UFC Fight Night w Abu Zabi.

– Jedziesz, Mateuszu! – napisał na Twitterze cieszynianin przed rozpoczęciem walki. – To twój czas!

Po 15 minutach walki – bardzo wyrównanej – sędziowie wskazali niejednogłośnie na Gruzina, który zresztą w wywiadzie udzielonym w oktagonie honorowo obwieścił, że pojedynku tego nie wygrał.
Kontent z werdyktu sędziowskiego zdecydowanie nie był też Jan Błachowicz…

– Kompletnie się nie zgadzam – napisał zaraz po odczytaniu kart punktowych przez Joego A. Martineza. – Mateusza Gamrot powinien wygrać tę walkę.

Piętnaście minut później, przetrawiwszy już być może w jakimś stopniu walkę i schłodziwszy emocje, Cieszyński Książę raz jeszcze zabrał głos w temacie, tym razem w bardziej stonowany sposób.– Byłem mocno zaangażowany emocjonalnie w tę walkę, więc być może patrzyłem na nią sercem, ale na pewno było to świetne starcie – napisał. – Gratulacje, Guramie Kutateladze, za zwycięstwo, a ty, Mateuszu, nie przejmuj się. To dopiero początek.

Mateusz Gamrot jest pierwszym Polakiem, który przegrał na Fight Island w Abu Zabi. Wcześniej dwa zwycięstwa zanotował tam Marcin Tybura oraz jedno – historyczne, mistrzowskie – właśnie Jan Błachowicz.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply