UFC

Bryce Mitchell vs. Edson Barboza na marcowej gali UFC

Interesujące starcie między zaprawionym w bojach Edsonem Barbozą i dopiero wspinającym się na szczyty Brycem Mitchellem odbędzie się w marcu przyszłego roku.
Ciekawie zapowiadające się starcie w wadze piórkowej pomiędzy kontrastującymi ze sobą pod względem stylów walki zawodnikami – Edsonem Barbozą (22-10) i Brycem Mitchellem (14-0) – zostało dodane do rozpiski gali UFC, która odbędzie się 5 marca w nieujawnionej jeszcze lokalizacji i w nieznanym jeszcze formacie.
O zestawieniu walki nieoficjalnie doniósł portal MMAJunkie.com.

Opuściwszy wagę lekką, w 2020 roku Edson Barboza zadebiutował w piórkowej, przegrywając jednak niejednogłośnie z Danem Ige. Później odniósł jednak dwa bardzo cenne zwycięstwa, dominując na pełnym dystansie Makwana Amirkhaniego i ubijając Shane’a Burgosa. Ostatniego występu do udanych jednak nie zaliczy, bo w sierpniu przegrał przez techniczny nokaut z Gigą Chikadze. Aktualnie Brazylijczyk okupuje 10. miejsce w rankingu.

Sklasyfikowany na 11. pozycji Bryce Mitchell wygrał już pięć walk pod sztandarem UFC. W pokonanym polu zostawiał Charlesa Rosę czy Matta Saylesa, którego poddał drugim w historii UFC Twisterem. Ostatnio był widziany w akcji w październiku ubiegłego roku, pokonując jednogłośnie Andre Filiego.Sprawa jest tutaj prosta jak konstrukcja cepa – w stójce prym wiódł będzie Brazylijczyk, w parterze Amerykanin. Pytanie zatem, czy Mitchell zdoła obalić Barbozę? Trudno rzec! Amerykanin w swoich zapaśniczych zapędach jest niezmordowany, ale Brazylijczyk posiada solidną defensywę przed obaleniami – a prawdopodobnie będzie miał też przewagę siłową nad powracającym po półtorarocznej przerwie rywalem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Edson Barboza – 2.15
Bryce Mitchell – 1.65

Wstępny typ:

Bryce Mitchell

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button