Bruno Santos po zapaśniczo-parterowym boju wypunktował Pawła Polityłę

Były pretendent do złota wagi koguciej Bruno Santos pokonał na pełnym dystansie Pawła Polityłę.

W ramach gali KSW 62 w Warszawie Bruno Augusto dos Santos (10-2) po wyrównanym boju zapaśniczo-parterowym wypunktował Pawła Polityłę (6-3).
Obaj zawodnicy mieli swoje momenty w pierwszej rundzie. Po serii wymian Brazylijczyk niespodziewanie przewrócił Polaka, z gardy bombardując go młotami. Z czasem jednak Polityło zdołał wrócić na nogi, atakując krótkimi uderzeniami z klinczu.
Jednak w krótkich momentach rozerwania to Santos prezentował się lepiej, trafiając Polaka dobrymi sierpami. Polityło polował na obrotowe backfisty, ale bez większych sukcesów. Nasz zawodnik próbował też obaleń, ale pod kątem zapaśniczym Brazylijczyk wyglądał bardzo dobrze.

Druga runda stała przede wszystkim pod znakiem walki na chwyty. W jej pierwszych minutach to Brazylijczyk radził sobie lepiej, obalając Polityłę, ale nasz zawodnik z czasem odzyskał rezon, przyszpilając Brazylijczyka do ogrodzenia. Trzymał go tam przez dobre dwie minuty, nie wyrządzając jednak rywalowi większych obrażeń.W końcówce drugiej rundy obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni. Wdali się w ostre wymiany. Brazylijczyk trafił kolanem na głowę, Polak sierpem. Polityło ponownie przyszpilił rywala do ogrodzenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Od początku trzeciej rundy Santos polował na kontrujące kolana na głowę w kontrze na próby zapaśnicze Polityły. Polak nieustannie skracał dystans, szukał obaleń, kontroli w klinczu. Z pewnymi sukcesami, bo był w stanie długimi fragmentami trzymać rywala na ogrodzeniu.
Z czasem to jednak Brazylijczyk przeszedł do ofensywy zapaśniczej, choć nie był w stanie przewracać sprawnego w tym obszarze Polaka. Kolejne kilkadziesiąt sekund padły łupem Pawła, który kontrolował rywala klamrą w pasie przy siatce. Tu i ówdzie atakował krótkimi kolanami. Z czasem dołożył nawet kilka mocnych uderzeń.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W samej końcówce Santos złapał w końcu dystans, poszukał obalenia i położył naszego zawodnika na dole, ale… Ten kapitalnie natychmiast go przetoczył, kończąc zawody bombami z góry.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na odnoszącego pierwsze zwycięstwo w KSW Bruno Santosa. Seria dwóch z rzędu zwycięstw Pawła Polityły dobiegła końca.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Historia zatacza koło – analiza klęski Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply