Brock Lesnar z nową umową z WWE – walka z Danielem Cormierem zagrożona?


Wiele wskazuje na to, że liczący na kasową walkę z Brockiem Lesnarem na zakończenie sportowej kariery podwójny mistrz Daniel Cormier będzie musiał obejść się smakiem.

Mający za sobą pierwszą udaną obronę pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej Daniel Cormier, który podczas nowojorskiej gali UFC 230 z dziecinną łatwością rozprawił się z Derrickiem Lewisem, pozostaje konsekwentny w swoich planach sportowych – ostatni pojedynek w karierze, zanim stuknie mu czterdzieści lat, chce stoczyć z gwiazdorem WWE Brockiem Lesnarem.
Z kolei dopytywany o gwiazdora WWE po gali w Madison Square Garden, Dana White potwierdził, że plan nadal zakłada zestawienie jego walki z DC, ale jednocześnie przyznał, że póki co Brock Lesnar jest pochłonięty innymi sprawami, wobec czego konkretów brak.

Tymczasem jak donosi dziennikarz MMAFighting.com Dave Meltzer, sprawy mocno się skomplikowały…

Nawrót białaczki u innej wielkiej gwiazdy WWE, Romana Reignsa, doprowadził bowiem do tego, że Brock Lesnar otrzymał intratną ofertę przedłużenia kontraktu od Vince’a McMahona – i zaakceptował ją.

Nowa umowa opiewa na kilka gal, choć jej długość nie jest znana. Jest w niej co prawda klauzula zezwalająca Lesnarowi na walki w oktagonie UFC, ale wedle informacji Meltzera, występ byłego mistrza wagi ciężkiej podczas kwietniowej WrestleManii jest już przesądzony.

Mając natomiast na uwadze, że Cormier ostatnią walkę w karierze zamierza stoczyć w marcu, nie wiadomo, czy takowym terminem – i w ogóle powrotem do oktagonu – będzie zainteresowany Lesnar.

Gdy w lipcu tego roku po zakończeniu gali UFC 226 wszedł do klatki, stawiając fundamenty medialne pod starcie z DC, była to dla niego jedyna szansa na duże pieniądze. W obecnej sytuacji już nie tak kusząca.

Daniel Cormier zaznaczał w ostatnich dniach, że gdyby okazało się, że Brock Lesnar nie będzie dostępny, rozważy rewanż ze Stipe Miocicem, choć wcześniej nie ukrywał też zainteresowania potencjalną trylogią z Jonem Jonesem.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #35 – UFC 230 | KSW 46


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. ruthless

    8 listopada 2018 at 23:48

    Czyli DC vs Jones o pas ciężkiej w marcu ;)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *