Brian Ortega nie zgodził się na walkę wieczoru UFC on FOX 28


Jak przekonuje Josh Emmett, Brian Ortega nie zaakceptował propozycji walki z nim w ramach main eventu lutowej gali UFC on FOX 28 w Orlando.

Zaplanowana na 24 lutego w Orlando gala UFC on FOX 28 nadal nie posiada walki wieczoru, bo od dłuższego już czasu wiadomo, że nie będzie nią pojedynek Yoela Romero z Davidem Branchem.

Okazuje się jednak, że UFC intensywnie pracowało nad zestawieniem Josha Emmetta z Brianem Ortegą właśnie w charakterze głównej atrakcji lutowej gali. Tak przynajmniej stwierdził ten pierwszy w rozmowie z BJPenn.com.

Mam złe wiadomości sprzed dosłownie 30 minut.

– powiedział Emmett.

UFC składało naszą walkę z Brianem Ortegą. Mieliśmy walczyć. Mieliśmy się bić w walce wieczoru dużej gali, ale nie chciał ze mną walczyć. Odmówił. Powiedział wprost, że nie będzie ze mną walczył. Nie mam pojęcia dlaczego. Po prostu nie będzie ze mną walczył. Mieliśmy być główną walką w Orlando. Walka wieczoru FOX.
Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu kategorii piórkowej Josh Emmett powraca po spektakularnym nokaucie, jaki zafundował Ricardo Lamasowi podczas grudniowej gali UFC on FOX 26, tym samym torując sobie drogę do ścisłej czołówki dywizji.

Niepokonany w zawodowej karierze Brian Ortega wszystkie pięć zwycięstwo w UFC odnosił przed czasem, ostatnio poddając Cuba Swansona.

Jestem absolutnie pewien, że (Ortega) zdaje sobie sprawę, że jestem godnym walki rywalem.

– stwierdził Emmett.

Jego najlepszym przyjacielem jest Jon Tuck, z którym już walczyłem i który jest świetnym gościem. Jego dobrym przyjacielem jest też Christos Giagos, z którym również walczyłem jeszcze przed UFC. Nie wiem więc… Myślę, że po prostu wie, że to ryzykowana walka. Dla mnie zresztą tak samo – jak każda walka.

Chcę być mistrzem, on chce być mistrzem. Już to mówiłem – musisz pokonać najlepszych, aby zostać najlepszym. Po prostu więc tego nie rozumiem. Dosłownie 20-30 minut temu dostałem tę informację. Jechałem do domu, więc jestem teraz trochę sfrustrowany. Z jakiegoś powodu po prostu nie chce ze mną walczyć, ale mam nadzieję, że mogą to przełożyć na późniejszy termin. Myślę, że powinno dojść do tej walki.

*****

Ojciec Khabiba: „Jeśli Conor i Ferguson mają walczyć razem, dajcie nam…”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *