UFC

Brendan Loughnane przed szansą powrotu do UFC

Breandan Loughnane zmierzy się z Billem Algeo podczas czerwcowej gali Dana White’s Tuesday Night Contender.

Wojujący od ponad sześciu lat poza UFC Brendan Loughnane (16-3) stanie przed szansą powrotu pod sztandar amerykańskiego giganta. Uznawany za jednego z najlepszych piórkowych poza UFC Brytyjczyk wystąpi bowiem 18 czerwca podczas gali Dana White’s Tuesday Night Contender w Las Vegas, krzyżując pięści z Billem Algeo (12-3).

29-letni Brytyjczyk stoczył w UFC jedną walkę, w 2012 roku przegrywając jednogłośną decyzją z Mike’iem Wilkinsonem. W rezultacie więcej do oktagonu nie zawitał. Od tamtego czasu wygrał jedenaście z trzynastu walk, brutalnie rewanżując się między innymi Wilkinsonowi. Jedynych dwóch porażek doznał poprzez niejednogłośne decyzje sędziowskie w starciach z Tomem Duquesnoyem i Patem Healym – szczególnie ta druga nosiła jednak znamiona grabieży.

Zobacz także: Artem Lobov wyjaśnia, dlaczego walka na gołe pięści jest bezpieczniejsza od boksu i MMA

Również 29-letni Bill Algeo to mistrz kategorii piórkowej organizacji Ring of Combat, który może pochwalić się serią czterech zwycięstw.

Wiktoria w DWCS nie gwarantuje jeszcze angażu w UFC. O tym, kto z ze zwycięzców otrzyma kontrakt, decydują przyglądający się walkom obok oktagonu Dana White oraz matchmakerzy Sean Shelby i Mick Maynard.

*****

Ostra bójka na trybunach podczas gali Bare Knuckle FC 5 – VIDEO

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button