UFC

Brad Tavares kontuzjowany, brazylijski uderzacz możliwym nowym rywalem Israela Adesanyi

Brad Tavares doznał kontuzji stopy, która wykluczyła go z walki wieczoru gali TUF 27 Finale z Israelem Adesanyą.

Brad Tavares nie wystąpi w walce wieczoru finałowej gali TUF 27, która odbędzie się 6 lipca w Las Vegas. Z powodu złamania kości stopy Hawajczyk zmuszony był wycofać się z pojedynku z Israelem Adesanyą, o czym w wywiadzie dla TMZ.com doniósł sternik organizacji Dana White.
Niepokonany i mogący pochwalić się już dwoma wiktoriami w oktagonie – najpierw ubił Roba Wilkinsona, następnie wypunktowując Marvina Vettoriego – nowozelandzki Nigeryjczyk ma jednak pozostać w walce wieczoru, bo organizatorzy szykują dla niego nowego rywala.

Chcemy wstawić nowego gościa naprzeciwko tego dzieciaka. Jestem podekscytowany.

– powiedział White.

Thiago Santos powiedział, że weźmie tę walkę, choć nadal szukamy i próbujemy to rozwiązać. Te kontuzje mnie wykończą.

Thiago Santos został niespodziewanie ubity w kwietniu przez Dave’a Brancha i w ten sposób jego seria czterech z rzędu zwycięstw przez nokauty dobiegła końca.

Warto dodać, że na galę TUF 27 Finale zaplanowano jeszcze dwie inne walki w kategorii średniej – Oskara Piechoty z Geraldem Meerschaertem oraz Juliana Marqueza z Alessio Di Chirico. Dzień później – już w ramach UFC 226 – w szranki pójdą natomiast Paulo Costa i Uriah Hall.

Cała szóstka może więc posłużyć – przynajmniej teoretycznie – za zmienników za kontuzjowanego Tavaresa. Warto też przypomnieć, że sam Adesanya wykazywał szczególne zainteresowanie starciem Costy z Hallem, roztaczając wizję walki ze zwycięzcą.

AKTUALIZACJA – dziennikarz Ariel Helwani donosi, że Brad Tavaes w istocie doznał kontuzji, ale nie wycofał się z walki i liczy, że pozostanie w rozpisce.

*****

Typowanie KSW 44 – Pudzianowski vs. Bedorf

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button