Bez kategoriiKSWPolskie MMAUFC

„Brachu, zapominasz o polskiej sile” – Roberto Soldić przywołał do porządku Kamaru Usmana nt. walki z Janem Błachowiczem

Rozdający karty w wagach półśredniej i średniej KSW Roberto Soldić skomentował ambitne plany Kamaru Usmana, który chciał walczyć z Janem Błachowiczem.
W środę świat obiegły nieoczekiwane słowa mistrza kategorii półśredniej UFC Kamaru Usmana. Nigeryjczyk zdradził mianowicie, że w zeszłym roku mocno rozważał migrację do kategorii półciężkiej, aby zdetronizować ówczesnego jej mistrza Jana Błachowicza.
Nigeryjski Koszmar stwierdził, że jako najlepszy zawodnik P4P nie dba o limity wagowe. Ocenił, że zestawienie z Cieszyńskim Księciem byłoby dla niego korzystne, przekonując, że pomimo dużej różnicy gabarytów i wagi pokonałby Polaka.

Jak bliski finalizacji był rzeczony pojedynek? Czy Nigeryjski Koszmar wyszedł z inicjatywą jego zestawienia do matchmakerów UFC, czy może fantazje te trzymał tylko dla siebe, teraz z obfitości serca dzieląc się tylko nimi ze światem? Tego nie wiadomo.Pokonawszy w marcu zeszłego roku Israela Adesanyę – kompana, z którym Kamaru Usman walczyć nie zamierza z powodu więzów krwi – Jan Błachowicz w październiku stracił tytuł mistrzowski na rzecz Glovera Teixeiry i potencjalnego jakoby starcia z Nigeryjskim Koszmarem stracił rację bytu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Były polski mistrz, pochłonięty przygotowaniami do walki z Aleksandarem Rakiciem, z którym skrzyżuje rękawice 26 marca w daniu głównym gali UFC Fight Night w Columbus, nie odniósł się póki co w mediach do ambitnych planów kingpina 170 funtów.

Natomiast zrobił to za niego… Roberto Soldić! Mistrz kategorii półśredniej i średniej KSW i największa prawdopodobnie gwiazda polskiego giganta przypomniał Kamaru Usmanowi, jak się sprawy mają.
– Brachu, zapominasz o polskiej sile – przypomniał Nigeryjczykowi Chorwat.

Roberto Soldić miał okazję kilka razy zawitać w progi WCA Fight Team, gdzie na co dzień trenuje Jan Błachowicz. Gościł też swego czasu w Sanford MMA, gdzie przez kilka lat formę szlifował Kamaru Usman – do czasu aż dwa lata temu opuścił klub, przenosząc się do trenera Trevora Wittmana.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kontrakt Chorwata z KSW dobiega końca w sierpniu. Do stoczenia ma jeszcze tylko jedną walkę, a na stole oferty między innymi z UFC. Czy zostanie nad Wisłą dłużej, czy jednak zmieni barwy, póki co nie wiadomo.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button