UFC

Bliska walka, dyskusyjny werdykt? Cub Swanson pokonał Hakeema Dawodu!

Cub Swanson kontrowersyjną decyzją sędziowską pokonał Hakeema Dawodu podczas gali UFC FN w Las Vegas.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas zaprawiony w bojach Cub Swanson (29-13) pokonał kontrowersyjną decyzją sędziów faworyzowanego Hakeema Dawodu (13-4-1).

Pierwsza runda toczyła się pod znakiem szermierki na pięści i kopnięcia. Swanson nieźle pracował boksersko, kilka razy doskakując z soczystymi ciosami. Dawodu doskonale kontrował jednak wiele z jego akcji lowkingami, które odpalał też na zakończenie własnych kombinacji. Potraktował też Amerykanina dobrymi frontalami na korpus, jednym z middlekicków w ostrej wymianie delikatnie nawet naruszając Swansona.

Początek drugiej rundy należał do Swansona, który potraktował Dawodu soczystymi ciosami na głowę i kolanami także na głowę. Z czasem jednak zaczęła zaznaczać się przewaga Dawodu, który kąsał Amerykanina prostymi i lowkingami, męcząc go też kolanami na korpus i uda w klinczu. Twarz Swansona była już porozbijana.

W ostatnich sekundach rundy drugiej zawodnicy wdali się w ostre wymiany na środku oktagonu. Potężne bomby świszczały na lewo i prawo – mocniej i precyzyjniej trafił Swanson.

W trzeciej odsłonie obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Swanson starał się zmienić oblicze walki z taktycznej na wyniszczającą, prowokując rywala do ostrych wymian – i kilka razy trafił czysto. Dawodu wcale jednak nie pozostawał mu dłużny, także notując sporo sukcesów. Nie stronił też od przenoszenia walki w klincz, gdzie jednak dwukrotnie trafił Swansona kolanem w krocze.

Amerykanin sfinalizował obalenie, przez dłuższy czas utrzymując dominującą pozycję. Okolicznościowo szukał ciosów, trójkąta rękami. W ostatnich sekundach Dawodu odwrócił pozycję, rozpuszczając uderzenia z góry.

Podczas odczytywania werdyktu Swanson bił brawo rywalowi, podczas gdy sędziowie wskazali jednak na niego – i to jednogłośnie, w stosunku 3 x 29-28.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button