Bez kategoriiUFCWiadomości MMA

Bilyal Makhov zdobywa brąz w zapasach w stylu wolnym oraz klasycznym na MŚ

Zawodnik UFC Bilyal Makhov zdobył brązowe medale zapaśniczych Mistrzostw Świata w stylu wolnym oraz klasycznym.


Bilyal Makhov to dagestański zawodnik, który planuje rozpocząć starty w mieszanych sztukach walki. UFC pokłada w rosyjskim zapaśniku ogromne nadzieje, gdyż jest to niespotykane, aby gigant z Las Vegas podpisał kontrakt z zawodnikiem, który jeszcze nawet nie zadebiutował w formule MMA.

Jednakże Rosjanin swoimi występami pomaga organizacji w obronieniu tej decyzji. W zakończonych niedawno w Las Vegas Mistrzostwach Świata w Zapasach Makhov dokonał czegoś, co nie miało miejsca od bardzo dawna. Jest pierwszym zapaśnikiem od 42 lat, który zdobył medale na jednej imprezie zarówno w stylu wolnym, jak i klasycznym.

Rosjanin, który w swoim dorobku ma już także brązowy medal w Igrzyskach Olimpijskich w stylu wolnym, planuje teraz powrócić do treningów w K-Dojo Warrior Tribe przygotowujących go do debiutu w MMA.

Obserwatorzy świata mieszanych sztuk walki wierzą, że 27-latek szybko może wskoczyć do ścisłego topu wagi ciężkiej UFC dzięki swoim elitarnym zapasom. Jednak na jego debiut będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż zawodnik z Kaukazu planuje też wystąpić w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Z pewnością Rosjanin takimi występami w swojej koronnej dyscyplinie jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed debiutem w najlepszej organizacji MMA na świecie.

A jakie szanse w UFC Wy dajecie temu – póki co – niesprawdzonemu w innych płaszczyznach, genialnemu zapaśnikowi?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button