UFC

Benoit Saint-Denis poznał rywala na galę UFC Paryż! Francuz zmierzy się z klubowym kolegą Mateusza Gamrota z ATT!

Benoit Saint-Denis powróci do akcji przy okazji wrześniowej gali UFC Fight Night w Paryżu, gdzie stanie w szranki z Renato Moicano.

Kilka dni temu Benoit Saint-Denis (13-2) w nieszczególnie zawoalowany sposób zasugerował w mediach społecznościowych, że poznał swojego rywala na okoliczność gali UFC Fight Night, która odbędzie się 28 września w Paryżu. Teraz poznaliśmy jego nazwisko.

Otóż, wedle doniesień portalu AGFight.com, potwierdzonych później między innymi przez MMAFighting.com, przeciwnikiem Boga Wojny będzie Renato Moicano (19-5-1). Nie wiadomo póki co, na jakim dystansie rozegra się walka.

Sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu wagi lekkiej Brazylijczyk może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Ostatnio był widziany w akcji podczas jubileuszowej gali UFC 300 w kwietniu, ubijając Jalina Turnera. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał Drewa Dobera i Brada Riddella.

Benoit Saint-Denis okupuje 12. pozycję w rankingu. Przegrawszy we wziętym w zastępstwie w wadze półśredniej debiucie z Elizeu Zaleskim, odniósł pięć dominujących zwycięstw – między innymi nad Thiago Moisesem czy Mattem Frevolą, przedzierając się do Top 15. W nagrodę dostał pojedynek z Dustinem Poirierem, który miał stanowić dlań eliminator do walki o pas – przegrał jednak przez nokaut w drugiej rundzie.

Trudno powiedzieć, który z zawodników będzie skuteczniejszy w płaszczyźnie stójkowej. Francuz jest agresywniejszy, ale w jego poczynaniach króluje chaos. Wydaje się, że walka rozegra się jednak w parterze, bo to domyślna płaszczyzna dla obu zawodników. Saint-Denis może być sprawniejszy zapaśniczo i silniejszy, ale czy wystarczy to, aby zneutralizować przewagę techniczną Moicano oraz przebogate doświadczenie Brazylijczyka? Atutem BSD może być natomiast walka na swoim terenie.

Renato Moicano vs. Benoit Saint-Denis - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Renato Moicano – 2.20
Benoit Saint-Denis – 1.60

Wstępny typ

Benoit Saint-Denis


Rozpiska UFC Paryż

155 lb: Renato Moicano (19-5-1) vs. Benoit Saint-Denis (13-2)
145 lb: William Gomis (13-2) vs. Joanderson Brito (17-3-1)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button