UFC

Beneil Dariush wskazał czterech lepszych zapaśników od Islama Makhacheva w wadze półśredniej UFC

Beneil Dariush wskazał czterech zawodników, którzy mogliby stanąć na drodze mistrzowskich aspiracji Islama Makhacheva w wadze półśredniej UFC.
W minioną sobotę w pojedynku wieńczącym galę UFC 284 w Perth Islam Makhachev po raz pierwszy obronił pas mistrzowski wagi lekkiej, pokonując po wyrównanej walce Alexandra Volkanovskiego jednogłośną decyzją sędziowską.

Pytany po zwycięstwie o swoje dalsze plany, Dagestańczyk zapowiedział, że jest gotowy na starcie z każdym rywalem, jakiego zaproponują mu matchmakerzy UFC.
Od dłuższego jednak czasu Makhachev nie ukrywa, że po głowie chodzi mu także migracja do wagi półśredniej, aby tam spróbować sięgnąć po drugi tytuł mistrzowski. Po powrocie do Dagestanu po sobotniej wiktorii postawił w tym temacie sprawę jasno.

– Gdyby zadzwonili z UFC i powiedzieli, że chcą dać mi walkę o pas wagi półśredniej, chętnie podjąłbym się tego wyzwania – powiedział.

Jednak po tym, co zobaczył w sobotę w Perth, wielkich sukcesów Islamowi Makhachevowi w 170 funtach nie wróży nieukrywający mistrzowskich aspiracji lekki Beneil Dariush. W najnowszym wywiadzie udzielonym Submission Radio asyryjski Amerykanin wskazał czterech zawodników, którzy w jego ocenie stanowiliby dla Dagestańczyka nie lada przeszkodę w wadze półśredniej.

– Być może poradziłby sobie lepiej, bo wydaje się ogromnym lekkim – ocenił. – Nie musiałby wtedy ścinać tyle wagi, chociaż…– W kategorii półśredniej są lepsi od niego zapaśnicy. Colby to świetny zapaśnik. Nie wiem, czy Khamzat zostanie (w wadze półśredniej), ale Khamzat też jest świetnym zapaśnikiem. Jest jeszcze kilku innych gości. Jeśli Usman nadal pozostanie w grze, też jest niezwykle mocny.

– Leon… Uważam, że Leon Edwards jest najbardziej kompletnym zawodnikiem, jakiego widzę teraz w UFC. Nie powiedziałbym, że jest najbardziej kompletnym w historii, bo Demetrious Johnson nadal walczy, ale uważam, że w tej chwili Leon Edwards jest najbardziej kompletny.
– Nie wiem więc… Nie sądzę, aby waga lekka była spacerkiem dla Islama.

Zwycięski w ostatnich ośmiu walkach Beneil Dariush najprawdopodobniej powróci do oktagonu UFC w maju, krzyżując pięści z Charlesem Oliveirą w starciu, które nosi wszelkie znamiona eliminatora do walki o tron 155 funtów.

Mistrzem wagi półśredniej jest Leon Edwards, który w ramach marcowej gali UFC 286 w Londynie stanie do trylogii z Kamaru Usmanem.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button