Bellator

Bellator rozważa turniej wagi półciężkiej z Romero, Johnsonem, Nemkovem, Mousasim i innymi

Szef Bellatora Scott Coker zdradził, że istnieje szansa na to, iż organizacja zorganizuje w 2021 roku turniej w wadze półciężkiej.

Gdy tylko w krótkim odstępie czasu gruchnęły nowiny o zakontraktowaniu przez Bellatora Anthony’ego Johnsona i Yoela Romero, natychmiast pojawiły się spekulacje na temat zorganizowania Grand Prix w wadze półciężkiej – bo tam zamierzają rywalizować obaj zawodnicy.

Na tym jednak nie koniec, bo szeregi 205 funtów amerykańskiej organizacji zasilili w ostatnim czasie także dwaj inni mocni zawodnicy – były mistrz ACA Dovletdzhan Yagshimuradov oraz były mistrz M-1 Global Stephan Puetz.

Jeśli dodać to tego mistrza Vadima Nemkova, byłego mistrza Ryana Badera, rozdającego swego czasu karty w wadze półciężkiej UFC Lyoto Machidę, niedawno zakontraktowanego Coreya Andersona, Phila Davisa czy łypiącego w stronę złota 205 funtów mistrza kategorii średniej Gegarda Mousasiego, to okaże się, że mocnych sportowo i medialnie nazwisk do Grand Prix nie brakuje.
I rzeczywiście – zapytany w rozmowie z MMAJunkie.com właśnie o zorganizowanie turnieju w wadze półciężkiej, sternik Bellatora Scott Coker zdradził, że taki scenariusz jest obecnie rozważany – choć przyznał też, że pod uwagę brane jest również Grand Prix w wadze koguciej.

Jak zapewnił, w ciągu około dwudziestu najbliższych dni decyzja w tym temacie zostanie podjęta.

W ostatni latach Bellator powrócił do idei turniejów, organizując takowe w trzech kategoriach wagowych. W ciężkiej triumfatorem został Ryan Bader, w półśredniej – Douglas Lima, a Grand Prix wagi piórkowej jest na ostatnim etapie.Ponadto Scott Coker przyznał, że zestawienie pojedynku Anthony’ego Johnsona z Yoelem Romero – w charakterze debiutu obu zawodników – jest również brane pod uwagę. Szef Bellatora zdaje sobie bowiem sprawę, że zainteresowanie starciem jest obecnie bardzo duże, a nie ma żadnej gwarancji, że za pół roku czy rok nadal będzie możliwość doprowadzenia do takiej konfrontacji.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button