BellatorProfessional Fighters League

Bellator pod skrzydłami PFL – ujawniono pierwsze plany na 2024 rok

Organizacja Bellator wraz z całym dobytkiem – tj. 210 zawodnikami – trafiła pod skrzydła Professional Fighters League.

Telenowela ze sprzedażą Bellatora dobiegła końca. Organizacja trafiła pod skrzydła organizacji Professional Fighters League, wspieranej finansowo przez saudyjski Public Investment Fund. O transakcji oficjalnie poinformował w poniedziałek szef PFL Donn Davis.

Warunki przejęcia Bellatora od Paramount nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że Paramount pozostanie mniejszościowym udziałowcem, a wszyscy pracownicy Bellatora – ze Scottem Cokerem na czele – otrzymali propozycje przedłużenia współpracy.

W 2024 roku Bellator będzie działał pod nazwą Bellator International Champions Series, choć szczegóły w temacie nie są znane – poza tym, że na 2024 rok planowane jest 8 gal. Szeregi PFL wraz z przejęciem Bellatora zasiliło 210 zawodników, którzy mogą teraz startować też pod sztandarem PFL.

PFL planuje zorganizować w pierwszym kwartale przyszłego roku dużą galę, w ramach której naprzeciwko siebie staną mistrzowie obu organizacji – PFL i Bellatora. Jest ona wstępnie szykowana na luty.

Obecnie platforma PFL posiada pięć marek: PFL League Season, PFL PPV Super Fights, PFL Challenger Series, PFL International Leagues oraz Bellator. Łącznie na przyszło rok organizatorzy planują 30 gal.

Goszcząc w magazynie The MMA Hour, Donn Davis opowiedział też o innych planach organizacji, także tych dotyczących konkretnych nazwisk.

Szef PFL zapewnił, że w 2024 roku Francis Ngannou stoczy walkę w formule MMA. Jego rywalem najprawdopodobniej będzie… Deontay Wilder.

Donn Davis stwierdził, że Nate Diaz ma na stole wartą $15 milionów ofertę walki z Jake’iem Paulem, także w formule MMA.

Sternik PFL nie jest natomiast pewien, jak potoczą się losy Grand Prix wagi lekkiej Bellatora. Spodziewa się, że decyzje w temacie zapadną przed końcem roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. Mimo ze Francis dobrze wypadł z Furym to nie dawałbym mu większych szans z czołówką.
    Na pewno się postawi ale 50/50 nie przesadzajmy.
    Fury zlekceważył „zapaśnika” i olał przygotowania.
    Myślał, że wjedzie w niego jak w masło ale dostał gonga, poczuł moc i przekonał się że to nie przelewki już do końca boksując bardzo ostrożnie.
    Teraz Franek przestał być zagadką i każdy będzie gotowy na jego nietypowy styl boksowania.

Dodaj komentarz

Back to top button