BellatorBiznes MMA UFC

Bellator na sprzedaż? Druga organizacja MMA na świecie zmieni właściciala?

Wedle nieoficjalnych doniesień, organizacja Bellator została wystawiona na sprzedaż.
Nieoczekiwane wieści przemycił w środę najpopularniejszy prawdopodobnie dziennikarz MMA Ariel Helwani. Kanadyjczyk zdradził podczas magazynu The MMA Hour, że Bellator idzie pod młotek!

– Szczególnie interesują mnie (w 2023 roku) dwie rzeczy – powiedział (za MMAMania.com). – Po pierwsze: czy PFL naprawdę wejdzie na nowy poziom jako druga organizacja na świecie? Czy będą w stanie wykorzystać rozpęd, jakiego nabrali w 2022 roku? Myślę, że tak się stanie, ale zobaczymy.
– Po drugie, co stanie się z Bellatorem? Pojawiły się pogłoski, że… Zdradzę tylko, że… Że są na sprzedaż. Co się z nimi stanie? Jaka przyszłość ich czeka? Gdzie skończą? Czy wrócą na odpowiednie tory? Mają zaplanowaną galę na 4 lutego na CBS, więc zobaczymy, jak to się potoczy.

Bellator należy do Viacom CBS. Gale organizacji są transmitowane na należącym do firmy kablowym kanale Showtime. Sternikiem Bellatora jest Scott Coker, który zasiadał też u sterów Strikeforce, gdy w 2011 roku organizacja ta poszła pod młotek, będąc wtedy wykupioną przez właściciela UFC, Zuffę.Ostatnią galę Scott Coker i spółka zorganizowali wspólnie z RIZIN w Saitamie. Amerykanie wygrali tę rywalizację w stosunku 5-0.

Pierwsza tegoroczna gala Bellatora odbędzie się 4 lutego w Inglewood. Wydarzenie zwieńczy rewanżowe starcie na szczycie kategorii ciężkiej pomiędzy Fedorem Emelianenką i mistrzem Ryanem Baderem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button