BellatorBez kategorii

Bellator 223: Rafael Lovato Jr. odebrał pas Gegardowi Mousasiemu

Zmiana na szczycie kategorii średniej Bellatora – Rafael Lovato Jr. zdetronizował dotychczasowego mistrza Gegarda Mousasiego.

W walce wieczoru gali Bellator 223 w Londynie gremialnie skreślany Rafael Lovato Jr. (10-0) odebrał pas mistrzowski wagi średniej Gegardowi Mousasiemu (45-7-2).

Lovato Jr. aktywniejszy na początku – trafia lowkingiem, krosem i kopnięciem na korpus. Mousasi szuka prostych, unika frontala. Amerykanin zaskakuje mistrza kopnięciem na głowę. Ormianin odpowiada ładnym prawym, ale wpada w klincz. Lovato Jr. ustawia go na siatce, szukając obalenia. Mousasi broni się jednak dobrze, gnębiąc też rywala kolanami na korpus i krótkimi ciosami. Ormianin rozrywa klincz, Amerykanin wydaje się naruszony uderzeniami na korpus. Schodzi jednak do obalenia, podbierając nogę mistrza – i kładzie go na plecach, lądując w półgardzie. Haruje jak zły, aby przejść do dosiadu, ale defensywnie nastawiony Mousasi mu to uniemożliwia. Jednak na nieco ponad minutę przed końcem Lovato Jr. toruje sobie drogę do pozycji bocznej. W końcówce Amerykanin szuka obalenia, ale nie jest w stanie dopiąć go. Karci jednak Mousasiego kilkoma krótkimi łokciami.

Już w pierwszej akcji drugiej rundy Lovato Jr. poszukał obalenia, a nie będąc w stanie go sfinalizować, wciągnął Mousasiego do gardy, następnie go przetaczając.

Ormianin cofnął się jednak pod siatkę, tam jednak unieruchomiony. Z czasem jednak Gegard utorował sobie drogę do stójki. Zdzielił Amerykanina kopnięciem i ciosem, ale potem znów wdał się w morderczą obronę przed parterowymi zapędami rywala. Nie bez problemów, ale wybronił się. Walka pozostała jednak w klinczu z Mousasim na siatce. Do czasu jednak. Na półtorej minuty przed końcem rundy mistrz złapał dystans. Ruszył do metodycznych ataków, kąsając cofającego się Lovato Jr. prostymi. Amerykanin opędza się od rywala kopnięciami, hasa wzdłuż siatki, unikając zwarć.

Na otwarcie trzeciej rundy Lovato Jr. poszedł po obalenie. Unieruchomiwszy rywala pod siatką i zaszedłszy mu za plecy, sfinalizował obalenie – pomimo iż Ormianin chwytał się siatki. Amerykanin przedarł się do dosiadu! Rozpuścił łokcie! Mousasi oddaje plecy – ale z czasem kapitalnie odwraca pozycję! Lovato kręci się z dołu, ale inkasuje serię bomb od Mousasiego! Ormianin ani myśli wracać do stójki, rozpuszcza ciężkie uderzenia! Amerykanin porozbijany, zakrwawiony. W ostatnich sekundach Chwytacz Snów niespiesznie odchodzi do narożnika, nie czekając na syrenę.

Lowking i prawy Mousasiego otwierają rundę czwartą. Ormianin wywiera presję, starając się kontrolować dystans. Powstrzymuje kilka desperackich prób obaleń w wykonaniu Lovato Jr. Dobry prawy pretendenta, ale Mousasi odpowiada własnym, a potem przyjmuje kopnięcie na głowę jak nigdy nic. Lovato kończy na plecach po nieudanym obaleniu – Mousasi duma, czy zejść za nim, ale nie czyni tego, gnębiąc go kilkoma kopnięciami. Amerykanin wraca na nogi, ale tam inkasuje serię ciosów, po podbródku lądując na deskach! Mousasi rzuca się za nim, szukając skończenia, ale Lovato Jr. szybko dochodzi do siebie i zagraża mu atakiem na nogi.

Wracamy do stójki. Pretendent szuka desperackich obaleń, ale brakuje mu już sił i dynamiki. Srogi prawy Mousasiego. Ormianin walczy z lewicą na wysokości kolan.

Żwawy początek piątej rundy w wykonaniu pretendenta. Trafia kilkoma uderzeniami i idzie po sprowadzenie – dopina swego, usadzając Mousasiego pod siatką.

Z czasem rozkłada mistrza na plecach, w kotłowaninie zachodząc mu za plecy i zapinając trójkąt na brzuchu. Dwie rundy do końca walki. Lovato Jr. próbuje przekładać rękę pod szyją Mousasiego, ale bez powodzenia. Nie pozwala jednak wrócić mu na nogi, utrzymując dominującą pozycję. Minuta do końca walki. Lovato Jr. rozpuszcza ręce zza pleców Ormianina.

Sędziowie większościowo wskazali na Rafaela Lovato Jr. w stosunku 47-47, 48-47, 48-47.

*****

Bellator 223: Mousasi vs. Lovato Jr. – wyniki na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button