UFC

Będzie zmiana warty? Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria walką wieczoru lutowej gali UFC 298 w Los Angeles!

W szóstej obronie pasa mistrzowskiego wagi piórkowej UFC Alexander Volkanovski stanie w szranki z Ilią Topurią w ramach lutowej gali UFC 298 w Los Angeles.
Starcie na szczycie kategorii piórkowej pomiędzy jej mistrzem Alexandrem Volkanovskim (26-3) i niepokonanym w zawodowej karierze Ilią Topurią (14-0) uświetni lutową galę UFC 298, która najprawdopodobniej odbędzie się w Los Angeles. Dokładny termin wydarzenia nie jest póki co znany.

Pojedynek został oficjalnie ogłoszony przez organizację UFC.
Australijski mistrz jest niepokonany w limicie kategorii piórkowej. Na tamtejszym tronie zasiada od prawie czterech lat. Ma na koncie aż pięć obron tytułu mistrzowskiego. W pokonanym polu zostawiał między innymi Maxa Hollowaya – trzykrotnie – czy Yaira Rodrigueza. Australijczyk dwukrotnie podjął próbę sięgnięcia po złoto 155 funtów, ale obie walki przegrał z Islamem Makhachevem – w lutym jednogłośną decyzją, a w październiku przez nokaut w pierwszej rundzie.

Sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu El Matador może pochwalić się nieskazitelnym bilansem 6-0 w oktagonie amerykańskiego giganta. Ostatnio był widziany akcji w czerwcu, rozbijając na pełnym dystansie Josha Emmetta. Wcześniej pokonywał między innymi Bryce’a Mitchella czy Jaia Herberta.

Niebywale wszechstronny Alexander Volkanovski wydaje się nie do ruszenia w limicie 145 funtów, ale… Na karku ma już 35 lat. Kilka tygodni temu przegrał po raz pierwszy w UFC przez nokaut, co może odbić się zarówno na jego odporności, jak i nastawieniu w oktagonie. Niewykluczone, że najlepsze lata kariery Australijczyk ma już za sobą i teraz walczył będzie o to, aby jak najdłużej utrzymać swój poziom.Młodszy od mistrza o prawie dekadę Ilia Topuria będzie miał tutaj po swojej stronie kilka bardzo cennych atutów – z szybkością na czele. Pod kątem pięściarskim hiszpański Gruzin jest piekielnie mocny. Dysponuje też ciężkimi pięściami. Jego gra zapaśniczo-parterowa stoi na bardzo wysokim poziomie – wszak zaczynał od walki na chwyty – a ostatnio pokazał też, że pod kątem kondycyjnym niczego mu nie brakuje. Nie można też odmówić mu charakteru i serca do walki, vide konfrontacja z Jaiem Herbertem.

Czy dojdzie do zmiany warty?

Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Alexander Volkanovski – 1.50
Ilia Topuria – 2.50

Wstępny typ

Ilia Topuria

Rozpiska UFC 298

Walka wieczoru

145 lb: Alexander Volkanovski (26-3) vs. Ilia Topuria (14-0) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button