KSWPolskie MMA

Będzie rewanż! Michał Materla w walce wieczoru gali KSW 78!

Najprawdopodobniej ujawniono właśnie pojedynek, który zwieńczy pierwszą galę KSW w 2023 roku.
Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy właśnie nową walkę wieczoru gali KSW 78, która odbędzie się 21 stycznia w Szczecinie.

Pierwotnie wydarzenie miało uświetnić starcie Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem, ale ten pierwszy doznał kontuzji, będąc zmuszonym pójść pod nóż. W rezultacie walkę odwołano, a występ warszawiaka przesunięto na inną galę.
Tymczasem wedle grafiki zaprezentowanej na stronie eBilet.pl, nowym main eventem szczecińskiej gali będzie rewanżowa konfrontacja Michała Materli (31-9) z Kendallem Grove (24-18).

Do pierwszego starcia Polaka z Hawajczykiem doszło w 2013 roku. Po wyniszczającym boju szczecinianin pokonał wówczas Pająka jednogłośną decyzją sędziowską, broniąc tytuł mistrzowski wagi średniej.

40-letni już Kendall Grove nie był widziany w formule MMA od ponad trzech lat. Pokonał wówczas przez poddanie niejakiego Anthony’ego Ruiza. W ostatnich latach Hawajczyk wojował natomiast na gołe pięści pod sztandarem BKFC, gdzie stoczył trzy walki, wygrywając tylko jedną.Wcześniej, w latach 2013-2018 Grove występował pod banderą Bellatora, kończąc przygodę z organizacją czarną serią trzech porażek. Jego łączny bilans w Bellatorze wyniósł 4-5.

Dla Michała Materli będzie to pierwsza walka od majowej klęski z Mariuszem Pudzianowskim. Przypomnijmy, że przegrał z byłym strongmanem przez ciężki nokaut w pierwszej rundzie. Wcześniej Berserker pokonywał Jasona Radcliffe’a oraz Moise Rimbona, wiktoriami tymi podnosząc się po laniu z rąk Roberto Soldicia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Co-main eventem styczniowej gali KSW 78 będzie anonsowane już wcześnie starcie Tomasza Romanowskiego z Radosławem Paczuskim.

Rozpiska KSW 78
Walka wieczoru

83,9 kg: Michał Materla (31-9) vs. Kendall Grove (24-18)

Co-main event

83,9 kg: Tomasz Romanowski (17-8) vs. Radosław Paczuski (5-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button