„Będę na niego czekał” – Jan Błachowicz z uznaniem o mistrzu Bellatora

Rozdający karty w wadze półciężkiej Bellatora Vadim Nemkov nie wyklucza migracji do UFC, gdzie z kolei chętnie zobaczyłby go Jan Błachowicz.

Kilka miesięcy temu, gdy rozsiadł się na mistrzowskim tronie wagi półciężkiej Bellatora, deklasując Ryan Badera, Vadim Nemkov wypowiedział się z wielkim uznaniem o Janie Błachowiczu, sposobiącym się wówczas do mistrzowskiego boju z Dominickiem Reyesem.

Rosjanin uznał wówczas, że po opuszczeniu kategorii półciężkiej UFC przez Jona Jonesa to właśnie Polak jest najmocniejszym zawodnikiem 205 funtów. Siebie samego umiejscowił natomiast w Top 3 wagi półciężkiej na świecie.

Tymczasem nie sposób wykluczyć, że już w przyszłym roku podopieczny Fedora Emelianenki będzie miał okazję sprawdzić się w oktagonie amerykańskiego giganta. W obowiązującym kontrakcie z Bellatorem pozostała mu już bowiem tylko jedna walk i nie wyklucza on migracji pod sztandar organizacji dowodzonej przez Danę White’a.
– Nie ma póki co żadnych rozmów – powiedział dla RIA Novosti. – Priorytetem jest teraz dla nas uzyskanie amerykańskiej wizy. Gdy to zrobimy i stoczymy kolejną walkę, wtedy będziemy rozmawiać o nowym kontrakcie. UFC jeszcze niczego nie zaproponowało, bo nie ma teraz takiej możliwości – mam obowiązujący kontrakt z Bellatorem.

Gdyby natomiast zawitał pod sztandar UFC, to z jednym celem – sięgnięciu po złoto.

– Uważam, że w UFC mogę zdobyć pas – ocenił Nemkov. – Trzeba cierpliwości i trochę wysiłku. Oglądałem walkę o pas mistrzowski pomiędzy Janem Błachowiczem i Dominickiem Reyesem. Skoro walczyli o pas, to są najlepszymi półciężkimi, a nie widziałem tam ani nieprawdopodobnej szybkości, ani nadludzkiej techniki. Nie wiem, co może zatrzymać mnie przed zdobyciem pasa, jeśli przejdę do UFC. Wszystkich da się pokonać. Jesteśmy na takim poziomie, że można pokonać wszystkich.Tymczasem w piątek Cieszyńskiego Księcia właśnie między innymi o Vadima Nemkova wypytał rosyjski dziennikarz Igor Lazorin.

– Nie znam go osobiście, ale oglądałem jego walki, znam go – powiedział polski mistrz. – To naprawdę dobry zawodnik. Świetny zawodnik. Może więc w przyszłości przejdzie do UFC i wtedy kto wie… Może spotkamy się w oktagonie.

– Będę na niego czekał, jeśli przejdzie do UFC – kontynuował Polan na wzmiankę, iż Nemkovowi w umowie z Bellatorem został jeszcze tylko jeden pojedynek. – Powinien przejść do UFC. To najlepsza organizacja na świecie, więc… Jest jednym z najlepszych, więc na pewno odnalazłby się w UFC. Powinien przejść do UFC.
Nie wiadomo póki co, kiedy do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego stanie 28-letni Rosjanin. Niewykluczone natomiast, że jego rywalem będzie łypiący w kierunku drugiego złota mistrz 185 funtów Gegard Mousasi.

Bliźniaczo podobnie wygląda sytuacja w przypadku polskiego mistrza, który najprawdopodobniej skrzyżuje w marcu rękawice z przenoszącym się do 205 funtów czempionem wagi średniej Israelem Adesanyą.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply