FENPolskie MMAUFC

Bartosz Szewczyk powalczy o kontrakt z UFC w Contender Series – znamy nazwisko prawdopodobnego rywala

Bartosz Szewczyk stanie przed szansą zdobycia kontraktu z UFC, biorąc udział w serii Contender Series.

Mistrz wagi półciężkiej organizacji Fight Exclusive Night Bartosz Szewczyk (8-2-1) stanie przed wielką szansą – wystąpi na gali Contender Series, walcząc o kontrakt z organizacją UFC.

Informację tę przekazał prezes FEN Jakub Borowicz.

– Bartosz Szewczyk wystąpi w Dana White Contender Series – napisał. – Mistrz FEN w kategorii półciężkiej nie przystąpi zatem do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa, do której miało dojść w sierpniu tego roku.

– Od lutego 2021 roku: debiut w FEN, 8-2-1, pas mistrzowski FEN, jedna walka poza organizacją.

– Po trzech stoczonych walkach w organizacji podpisaliśmy bardzo długi kontrakt z gwarancją regularnych startów i furtką na duże walki w UFC/DWCS. Decydująca była wielka ambicja Bartka, by bić się często, tylko z mocnymi rywalami i o jak największą stawkę.

– Cieszę się, po prostu. Powodzenia Champ.

Jakub Borowicz nie ujawnił, z kim Bartosz Szewczyk powalczy o kontrakt z UFC, ale zdradził, że będzie to zawodnik z Kazachstanu. Najprawdopodobniej Polak stanie zatem w szranki z niejakim Diyarem Nurgozhayem (9-0) – jest to bowiem jedyny zawodnik z Kazachstanu zapowiedziany oficjalnie jako uczestnik DWCS w wadze półciężkiej.

Walczący zawodowo od 2017 roku Kazach ma na koncie zwycięstwa między innymi nad znanym z występu w FEN Magomedem Magomedovem czy Emiliano Sordim, który w 2019 roku wygrał turniej wagi półciężkiej PFL.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button