KSWPolskie MMA

Artur Szpilka vs. Arkadiusz Wrzosek walką wieczoru gali KSW 78

Intersująco zapowiadające się starcie pomiędzy specjalizującym się w boksie Arturem Szpilką i kickbokserem Arkadiuszem Wrzoskiem uświetni pierwszą galę KSW w 2023 roku.
Potwierdziły się medialne spekulacje, jakie od kilku tygodni krążyły na nadwiślańskiej scenie MMA. W walce wieczoru gali KSW 78 rękawice skrzyżują Artur Szpilka (2-0) i Arkadiusz Wrzosek (1-0).

Gala odbędzie się 28 stycznia w Szczecinie.
O zestawieniu walki oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Zapowiedziano też, że podczas gali KSW 78 do klatki powrócą były mistrz wagi średniej Michał Materla oraz idący ostatnio jak burza Tomasz Romanowski.

Mający za sobą bogatą pięściarską przeszłość i cały czas cieszący się nad Wisłą ogromną popularnością Szpila zadebiutował w formule MMA w czerwcu, ciosami w parterze zmuszając do poddania Sergieja Radczenkę w ramach gali KSW 71. We wrześniu podczas gali High League pokonał natomiast przez techniczny nokaut – na skutek kontuzji – Denisa Załęckiego.Opromieniony dwoma zwycięstwami nad Badrem Harim – drugim nieoficjalnym – Arkadiusz Wrzosek podpisał w tym roku kontrakt z KSW. Na debiut wyszykowano mu innego kickboksera, Tomasza Sararę. Warszawiak rozbił go i w trzeciej rundzie ubił w ramach sierpniowej gali KSW 73.
Tomasz Romanowski może pochwalić się serią czterech zwycięstw, w tym trzech przed czasem. Ostatnio zadebiutował w wadze średniej, nokautując w pierwszej rundzieCezarego Kęsika.

Z kolei Michał Materla ostatni pojedynek stoczył w maju, przegrywając przez ciężki nokaut z Mariuszem Pudzianowskim.

Póki co nie wiadomo, z kim skrzyżują rękawice obaj Berserkerzy.

Rozpiska KSW 78

Walka wieczoru

120,2 kg: Artur Szpilka (2-0) vs. Arkadiusz Wrzosek (1-0)

Pozostałe

83,9 kg: Michał Materla (31-9) vs. TBA
83,9 kg: Tomasz Romanowski (17-8) vs. TBA

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button