KSWPolskie MMA

Artur Sowiński wypunktował Fabiano Jacarezinho i obronił pas mistrzowski

Artur Sowiński obronił pas mistrzowski kategorii piórkowej, pokonując na gali KSW 34 Fabiano Jacarezinho.

Artur Sowiński (17-7) pokonał jednogłośną decyzją Fabiano Jacarezinho (26-7) na gali KSW 34, broniąc pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej.

Kornik rozpoczął pojedynek bardzo spokojnie, skutecznie raz po raz kąsając prostymi malutkiego Brazylijczyka. Ten w końcu – po przyjęciu solidnej porcji uderzeń – popracował nad obaleniem i dopiął swego. Ale tam nie był w stanie skontrolować Sowińskiego, który nieustannie zagrażał Brazylijczykowi skrętówkami. W końcu wykorzystał defensywę Jacarezinho i sam zaszedł mu za plecy, efektownie wcześniej ciskając nim o matę.

Również drugą rundę Polak rozpoczął bardzo dobrze, na pełnym luzie terroryzując ciosami bezradnego w stójce Brazylijczyka, który desperacko zaczął szukać obaleń – bez rezultatu. Sowiński kontynuował masakrowanie pretendenta pojedynczymi prostymi, choć na trzy minuty przed końcem rundy Jacarezinho w końcu dopiął swego, obalając trochę nonszalancko już walczącego mistrza i stabilizując pozycję w gardzie. Kornik nie był zbyt aktywny z pleców, dając się trafić sporą ilością uderzeń z góry. Brazylijczyk pozostał na górze do końca rundy.

W ostatniej odsłonie Kornik walczył uważniej. W stójce niemal każdy lewy, jaki wyprowadzał, dochodził celu. Tym razem nasz zawodnik nie dał się już obalić. W końcówce jednak Sowiński mocno już osłabł, w jego poczynania wkradło się nieco chaosu i przyjął kilka mocnych ciosów, nie będąc już w stanie tak efektywnie utrzymywać Brazylijczyka na końcu swoich pięści.

Ostatecznie sędziowie jednogłośnie wskazali na Polaka, który w ten sposób po raz pierwszy broni pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button