KSWPolskie MMA

Artur Sowiński opuścił szeregi KSW! Były mistrz wybrał inną drogę!

Rozdający swego czasu karty w wadze piórkowej Artur Sowiński nie jest już zawodnikiem organizacji KSW.

Po dwunastu latach wojaczki dla organizacji KSW< Artur Sowiński poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o opuszczeniu jej szeregów.

– Ponad 12 lat temu, 18.09.2010 stoczyłem swoją pierwszą walkę w KSW – napisał. – Federacji, która była moim domem od tego czasu. Stoczyłem dla KSW 22 pojedynki, z czego wygrałem połowę, w tym sięgnąłem po tytuł Międzynarodowego Mistrza KSW w kategorii piórkowej. Walczyłem ze znakomitymi zawodnikami i poznałem jeszcze lepszych ludzi. Natomiast wszystko, co się zaczyna, ma również swój kres.

– Informuję, że moja przygoda w KSW dobiegła końca. Pragnę podziękować Martinowi Lewandowskiemu i Maćkowi Kawulskiemu za szansę, którą mi dali. Przez wszystkie te lata byli zawsze fair w stosunku do mnie. Dziękuję każdej osobie zaangażowanej w produkcję wydarzeń, jesteście świetni!

– Moje ostatnie walki dla KSW pozostawiały niedosyt u mnie jak i u Was, dlatego podjąłem decyzję, aby dalszą część około sportowej kariery spędzić na toczeniu walk z rywalami wykraczającymi poza sportową rywalizację, nie zamykając się również na sportowe pojedynki w innych federacjach. Lubię walczyć i chcę nadal to robić. Więc będziecie mieli okazję jeszcze mnie zobaczyć!

W 2015 roku radzionkowianin sięgnął po tytuł mistrzowski wagi piórkowej, pokonując Klebera Koike Erbsta. Obronił go raz, pokonując Fabiano Silvę, zanim został zdetronizowany przez Marcina Wrzoska. Łącznie pod sztandarem KSW stoczył 22 walki, zyskując bilans 12-9, 1 NC.

Ostatnie trzy starcia w klatce polskiego giganta skończył jednak na tarczy. W międzyczasie pokonał Antona Kuivanena w ramach gali EFM 2. Ostatni raz w akcji 35-latek był widziany podczas wrześniowej gali MMA Attack 4, gdzie w kickbokserskim starciu wypunktował Piotra Ćwika.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button