Ariane Lipski podpisała kontrakt na nową walkę


Doskonale znana na nadwiślańskiej scenie była mistrzyni kategorii muszej KSW ogłosiła podpisanie nowego kontraktu na debiut w UFC.

Kilka dni temu gruchnęła hiobowa wieść o kontuzji Maryny Moroz, która wykluczyła ją z występu podczas zaplanowanej na 17 listopada gali UFC Fight Night 140 w Buenos Aires, gdzie miała powitać w oktagonie byłą mistrzynię KSW Ariane Lipski (11-3).
Okazuje się jednak, że Brazylijka – która rozstawszy się z polskim gigantem, do niedoszłej potyczki z Ukrainką weszła w charakterze zastępstwa za kontuzjowaną Veronicę Macedo – ma już najwyraźniej nową rywalkę. W mediach społecznościowych ogłosiła bowiem wczoraj podpisanie nowego kontraktu na walkę.

Póki co nie wiadomo, z kim świetnie znana nad Wisłą Królowa Przemocy skrzyżuje rękawice, ale jak zauważył jeden z dziennikarzy, również wczoraj informacją o nowej walce podzieliła się Joanne Calderwood (12-3).

Nie sposób wykluczyć wobec tego, że to właśnie ze sklasyfikowaną na 12. miejscu w rankingu kategorii muszej szkocką rywalką Ariane Lipski pójdzie w pierwsze oktagonowe tany.

Data walki – zakładając, że rzeczywiście Lipski stanie naprzeciwko Calderwood – nie jest znana.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #35 – UFC 230 | KSW 46


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.