Anthony Pettis odszedł z UFC, dołączył do PFL

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najefektowniej walczących lekkich na świecie Anthony Pettis podpisał kontrakt z PFL.

Ledwie dzień po tym, jak były mistrz kategorii lekkiej Anthony Pettis ogłosił zakończenie przygody z UFC, dziękując serdecznie Danie White’owi za prawie 12-letnią współpracę i zapewniając fanów, że ostatniego słowa w sporcie jeszcze nie powiedział, wyszło na jaw, gdzie będzie kontynuował swoją karierę.

Showtime zasilił mianowicie szeregi Professional Fighters League, co oficjalnie ogłosił w mediach społecznościowych.

Obchodzący w styczniu 34. urodziny Amerykanin weźmie udział w przyszłorocznym sezonie rozgrywek, na szali których znajdzie się prawdopodobnie milion dolarów. Będzie rywalizował w kategorii lekkiej.

Zasiadający swego czasu na tronie 155 funtów WEC i UFC Showtime zakończył przygodę z Daną Whitem i spółką dwoma zwycięstwami jednogłośnymi decyzjami – z Donaldem Cerrone i Alexem Morono.
Anthony Pettis jest jednym z kilku rozpoznawalnych zawodników zakontraktowanych w tym roku przez PFL. Szeregi organizacji wzmocnili też między innymi Rory MacDonald, Fabricio Werdum, Olivier Aubin-Mercier, Bubba Jenkins, Mohammed Usman czy Sheymon Moraes.

Z PFL związany jest też oczywiście Marcin Held, który nie miał jednak jeszcze okazji na debiut. Podobnie jak Showtime, tak i Polak rywalizuje w kategorii lekkiej, która w ostatnich dwóch latach była w PFL zdominowana przez dwukrotnego mistrza Natana Schulte.W 2020 roku organizacja PFL nie zorganizowała żadnej gali z powodu pandemii koronawirusa. Nowy sezon zostanie zainaugurowany w kwietniu przyszłego roku w Las Vegas.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply