UFC

Holbrook kontrowersyjnie pokonuje Nijema

Debiutujący w organizacji Andrew Holbrook po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej serwuje Ramsey’owi Nijemowi trzecią porażkę z rzędu.

Andrew Holbrook udanie zadebiutował w UFC, pokonując Ramsey’a Nijema na gali UFC on FOX 16. Podopieczny Chrisa Lytle’a zebrał jednak po walce masę gwizdów od kibiców zebranych w United Center w Chicago, którzy w ten sposób okazali swoje niezadowolenie z powodu werdyktu sędziowskiego. Dwóch z trzech sędziów wypunktowało walkę w stosunku 29-28 dla Holbrooka, jeden natomiast widział zwycięstwo Nijema 29-28.

Pojedynek stał pod znakiem stójkowej dominacji Nijema, który szczególnie na początku drugiej i trzeciej rundy trafił rywala kilkoma naprawdę mocnymi ciosami, rzucając go na siatkę. Długimi fragmentami jednak pojedynek toczył się w parterze, gdzie Holbrook nieustannie polował na poddania, których jednak Nijem bronił – w większości bez problemów. Od czasu do czasu karał też rywala uderzeniami z góry, dochodząc do korzystnych pozycji.

Nijem nie szukał jednak powrotu do stójki, gdzie miał wyraźna przewagę, ochoczo wdając się w walkę na chwyty, co ostatecznie, jak się okazało, kosztowało go zwycięstwo.

Poniżej karty sędziowskie z tego pojedynku:

nijemvsholbrook1

Punktacja redakcji Lowkinga na żywo:

werdykt

Oraz oceny dziennikarzy z MMADecisions.com:

nijemvsholbrook2

Jak Wy punktowaliście tę walkę?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button