Anderson Silva wyzwał do walki Conora McGregora – Irlandczyk odpowiedział

Conor McGregor odpowiedział na zaproszenie do walki ze strony legendarnego Andersona Silvy.

Były dominator kategorii średniej Anderson Silva chce walki z byłym podwójnym mistrzem – wag piórkowej i lekkiej – Conorem McGregorem.

Brazylijczyk wykorzystał media społecznościowe, w środę wieczorek zapraszając Irlandczyka w oktagonowe tany w umownym limicie 80 kilogramów.

View this post on Instagram

SUPER 👊🏾FIGHT 176.37LBS Tenho uma imensa admiração pelo grande atleta Conor e acredito que um super fight seria algo histórico para o esporte, nem um de nós precisa provar mais nada a ninguém; acredito que os fãs do ufc e do esporte gostariam de ver este grande espetáculo marcial, testar minhas habilidades marciais com ele seria fantástico!! I have immense admiration for the great athlete that Conor is and I believe that a super fight would go down in the history of the sport, neither of us need to prove anything to anyone; I believe that fans of the UFC and of this sport would like to watch this great martial arts spectacle, it would be fantastic to test my martial arts skills against him!!

A post shared by Anderson "The Spider" Silva (@spiderandersonsilva) on

– Super walka, 176.37 funta – napisał Pająk. – Bezgranicznie podziwiam wspaniałego sportowca Conora i wierzę, że nasza walka byłaby historyczną dla tego sportu. Żaden z nas nie musi już nikomu niczego udowadniać. Wierzę, że UFC i fani chcieliby obejrzeć to wielkie widowisko MMA. Możliwość sprawdzenia moich umiejętności z nim byłaby fantastyczna!
Na odpowiedź ze strony Irlandczyka nie trzeba było czekać długo. W środę McGregor podniósł rzuconą mu rękawicę.

– Akceptuję – napisał krótko.

Co ciekawe, o pojedynku z Notoriousem Pająk przebąkuje regularnie od 2017 roku, wyrażając nim wielkie zainteresowanie. Jak zawsze powtarzał, chciałby po prostu sprawdzić się z Irlandczykiem w stójce, ceniąc sobie jego umiejętności w tej płaszczyźnie.

Z kolei w 2018 roku sam McGregor podjął temat starcia z Silvą, również nie szczędząc Brazylijczykowi uprzejmości. Stwierdził, że na którymś etapie kariery chciałby się z nim zmierzyć.Kilka dni temu Irlandczyk ułożył nawet swój osobisty ranking najlepszych zawodników w dziejach, na pierwszym miejscu umieszczając właśnie Andersona Silvę.

Conor McGregor nie był widziany w akcji od stycznia tego roku, gdy w ledwie 40 sekund zdemolował w limicie kategorii półśredniej Donalda Cerrone, powracając na zwycięskie tory po porażce z Khabibem Nurmagomedovem w 2018 roku.
45-letni już Anderson Silva ostatni pojedynek stoczył rok temu, przegrywając przez techniczny nokaut z Jaredem Cannonierem. Brazylijczyk przegrał aż sześć z ostatnich siedmiu pojedynków, jedyne zwycięstwo od 2013 roku odnosząc z Derekiem Brunsonem, którego pokonał na początku 2017 roku kontrowersyjną decyzją sędziowską.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. poziom78

    28 maja 2020 at 18:59

    Co za bzdura. Ciekawe jak spider chce zejsc do takiej wagi to raz a dwa ze nawet jeśli to w dniu walki będzie zbyt duża różnica wagi. Dana na to nie pozwoli. Jeśli Masvidal swego czasu był za duży dla conora to tym bardziej silva.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply