UFC

Sam Alvey vs. Gian Villante na UFC Fight Night 130

Starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Samem Alveyem i Gianem Villante zasiliło rozpiskę czerwcowej gali UFC Fight Night 130 w Utice.

Sam Alvey (32-10) zapraszał ostatnio do oktagonowego tańca Giana Villante (16-9) – i jego życzenie zostało spełnione. Jak bowiem donosi portal NewsDay.com, obaj zawodnicy skrzyżują pieści podczas gali UFC Fight Night 130, która odbędzie się 1 czerwca w nowojorskiej Utice.

Alvey od dłuższego już czasu przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatnio zadebiutował w kategorii półciężkiej – i to z nie lada przytupem. Podczas lutowej gali UFC on FOX 28 znokautował bowiem w pierwszej rundzie Marcina Prachnio.

Villante był z kolei widziany ostatnio w akcji podczas styczniowej gali UFC 220 w Bostonie, gdzie niejednogłośnie wypunktował Francimara Barroso, przerywając w ten sposób serię dwóch porażek – z Mauricio Ruą przez nokaut i z Patrickiem Cumminsem przez niejednogłośną decyzję.

Biorąc pod uwagę agresywny styl Villante, jego dziurawą jak szwajcarski ser defensywę, umiłowanie do kontra Alveya oraz jego ciężkie ręce, nie sposób wykluczyć, że Uśmiechnięty wykorzysta jedną z okazji do kontr, ubijając rywala. Villante będzie jednak miał po swojej stronie cenny atutu w postaci ciężkich lowkingów – a Alvey nie z tych, którzy takowe blokują.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Sam Alvey – 2.05
Gian Villante – 1.70

*****

Nieco wcześniej do rozpiski gali UFC Fight Night 130 dodano też dwa inne pojedynki.

W walce wieczoru rękawice skrzyżują czołowi koguci – niepokonany od 2008 roku i rozpędzony pięcioma wiktoriami w oktagonie Jimmie Rivera (21-1) oraz były dominator WSoF i zwycięski w dwóch ostatnich starciach Marlon Moraes (20-5-1).

Trudno wskazać faworyta pojedynku, bo obaj zawodnicy są niezwykle wszechstronni. Wydaje się jednak, że niepewne chwilami defensywa stójkowa Rivery może stanowić szansę dla Moraesa. Również umiłowanie Amerykanina do składania długich kombinacji może narażać go na kontry, w których świetnie czuje się Brazylijczyk.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jimmie Rivera – 2.15
Marlon Moraes – 1.65

Wreszcie w limicie kategorii lekkiej niepokonany i mogący pochwalić się serią czterech zwycięstw w oktagonie, w tym trzech przez skończenia, Gregor Gillespie (11-0) pójdzie w tany z Vincem Pichelem (11-1), który wygrał cztery ostatnie pojedynki.

Pichel powinien mieć po swojej stronie przewagę fizyczną i siłową, a i otwarty styl walki Gillespiego może być dlań ryzykowny, ale wydaje się, że aspekty zapaśnicze, szybkościowe oraz kondycyjne wyraźnie przemawiają na korzyść tego ostatniego.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gregor Gillespie – 1.50
Vinc Pichel – 2.50

Rozpiska UFC Fight Night 130

Walka wieczoru

135 lbs: Jimmie Rivera (21-1) vs. Marlon Moraes (20-5-1)

Pozostałe

155 lbs: Gregor Gillespie (11-0) vs. Vinc Pichel (11-1)
125 lbs: Lauren Murphy (10-3) vs. Sijara Eubanks (2-2)
265 lbs: Walter Harris (10-7) vs. Daniel Spitz (6-1)
125 lbs: Jarred Brooks (13-1) vs. Hector Sandoval (14-4)
205 lbs: Gian Villante (16-9) vs. Sam Alvey (32-10)

*****

Lowkingi na łydkę – anatomia destrukcji

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button