UFC

Aljamain Sterling po nudnej walce wypunktował Calvina Kattara na UFC 300

Aljamain Sterling rozpoczął przygodę z wagą piórkową od zwycięstwa z Calvinem Kattarem na gali UFC 300 w Las Vegas.

Były mistrz wagi koguciej Aljamain Sterling (24-4) pokonał Calvina Kattara (23-8) w swoim debiucie w 145 funtach na gali UFC 300 w Las Vegas.

Sterling rozpoczął aktywniej, w swoim stylu nieustannie mieszając ustawienie i próbując różnorodnych uderzeń na pół gwizdka. Trafił ładnym sierpem w kombinacji. Kattar czaił się na ciosy proste. Jab doszedł głowy Sterlinga.

Aljamain spróbował klinczu, ale Calvin natychmiast zerwał jego uchwyt. Walka wróciła na środek. Sterling spróbował szalonej szarży z sierpami, ale Kattar zachował czujność. W dystansie to jednak Sterling był aktywniejszy. Poniewierał się po klatce, szukając różnorodnych ataków.

Funk Master zszedł do nogi Kattarowi, szukając obalenia. Calvin grzmotnął go krótkim uderzeniem, ale Jamajczyk sfinalizował obalenie przy ogrodzeniu – miał jednak problemy z ustabilizowaniem garnącego się z powrotem na nogi przeciwnika. Trwała walka o pozycję przy ogrodzeniu. Sterling prawie zaszedł Kattarowi za plecy, ale ten na nieco ponad minutę przed końcem rundy pierwszej wydostał się. Walka wróciła w dystans.

Tam nie działo się jednak wiele. Kattar nacierał, ale Sterling orbitował, nie dając się trafić. W samej końcówce Jamajczyk sfinalizował obalenie, szukając jeszcze uderzeń z góry.


PEŁNE WYNIKI UFC 300 – TUTAJ


Sterling wszedł w drugą rundę lepiej. Zdzielił Kattara lowkingami, poprawił middlekickiem, a potem zaatakował obaleniem przy ogrodzeniu. Kattar bronił się, ale nie potrafił się wydostać. Patowa sytuacja – Sterling trzyma, ale nic poza tym, Kattar nie daje się przewrócić, ale nie jest w stanie się wydostać. Na trybunach pojawił się pierwsze gwizdy. Minęły dwie minuty.

Sterling zaatakował krótkimi kolanami na uda. Nadal trzymał Kattara w pasie, nie pozwalając mu się wydostać. Połowa rundy drugiej za nami. W końcu Kattar uciekł z potrzasku.

Na środku nie działo się jednak wiele. Calvin nacierał, ale nieśmiało, podczas gdy Sterling kontrolował dystans, unikając zwarć. Aljamain zaatakował ciosami, torując sobie drogę do bioder przeciwnika – ładnym obaleniem przeniósł walkę do parteru na nieco minutę przed końcem rundy drugiej. Trafił do pozycji bocznej, nigdzie się nie spiesząc. Przez kilkadziesiąt sekund kontrolował Kattara. Rozbrzmiała syrena kończąca drugą rundę.

Już w jednej z pierwszych akcji trzeciej odsłony Sterling poszedł w zapasy, unieruchamiając Kattara na środku oktagonu. Z czasem Calvin uciekł pod ogrodzenie, ale z uwieszonym u swoich bioder przeciwnikiem. Funk Master w końcu sfinalizował obalenie. Skupiał się na kontroli, bo i Kattar nie dawał się ustabilizować. Zawodnicy znów zastygli w zwarciu.

Sterling czaił się na trójkąt rękami. Bez powodzenia. Zdołał natomiast przejść do pozycji bocznej. Pod kątem aktywności zdecydowanie jednak tempa nie forsował. W kotle Sterling cisnął efektownie Kattarem o deski, na moment rozpuszczając ręce. Szybko jednak Calvin zneutralizował ataki Aljamaina – choć nie był w stanie wrócić na nogi.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Aljamaina Sterlinga w stosunku 3 x 30-27.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button