UFC

Aljamain Sterling i Henry Cejudo bez ceregieli o występie Cory’ego Sandhagena: „To była g*wniana walka”

Aljamain Sterling i Henry Cejudo skrytykowali Cory’ego Sandhagena za występ, jaki dał w zwycięskiej walce z Robem Fontem.

Nie tylko Dana White, który opuścił halę w czwartej rundzie, nie był pod wrażeniem walki wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night pomiędzy Corym Sandhagenem i Robem Fontem, wygranej jednogłośnie po zapaśniczym widowisku przez tego pierwszego.

Suchej nitki na zwycięzcy, który na przestrzeni 25 minut rywalizacji odwoływał się przede wszystkim do zapasów i kontroli z góry, nie zostawili też mistrzowie wagi koguciej – aktualny Aljamain Sterling oraz były Henry Cejudo.

– Jeśli mam być szczery, to – z pełnym szacunkiem – to była gówniana walka – powiedział Sterling w rozmowie z ESPN.com. – Cory zrobił, co miał zrobić, aby wygrać, więc szanuję to. Fnot na pewno musi poprawić się pod kątem uciekania z parteru – może oddać plecy, wrócić na kolana. Musi coś zrobić. Nie możesz po prostu leżeć na plecach, mając nadzieję na jakieś poddanie. To tak nie działa. Nie na tym poziomie.

– Uważam, że ta walka pokazała mnie i Merabowi, że są tutaj poziomy. Nieprzypadkowo jesteśmy na samym szczycie.

Jak się później okazało, Sandhagen zerwał triceps w pierwszej rundzie walki. Sterling uważa jednak, że mógł on podkręcić aktywność.

– Uważam, że mógł zrobić z góry więcej – ocenił. – Triceps nie powinien cię powstrzymywać przed zrzucaniem łokci. Nie powinien powstrzymywać cię przed atakowaniem ciosami. Po prostu są tu poziomy. Szacunek za to, że dodał do swojego arsenału grappling – ale są tu poziomy.

Funk Master powróci do akcji już 19 sierpnia, w walce wieczoru gali UFC 292 w Bostonie stając do czwartej obrony pasa mistrzowskiego – tym razem naprzeciwko Seana O’Malleya. Nieukrywający planów migracji do 145 funtów Sterling nie sądzi, aby w najbliższym czasie doszło do jego rewanżu z Sandhagenem, choć… Nie wyklucza, że ten będzie jednak walczył o pas.

– Merab jest na miejscu – powiedział Aljamain. – Może będą walczyć o zwakowany pas.

Surowo o występie Cory’ego Sandhagena wypowiedział się też wspomniany były mistrz Henry Cejudo.

– W wadze koguciej chodzi teraz o dawanie widowisk – powiedział na swoim kanale na YT (za MMAJunkie.com). – Wszyscy celujemy w walkę o pas mistrzowski.

– Jeśli Sandhagen chce titleshot, to w ten sposób go nie zdobędzie. To ja będę walczył z Merabem. Tylko takie zestawienie ma teraz sens.

– Sandhagen walczy zbyt zachowawczo. Chce tylko zwycięstwa – jakie by ono nie było. Daj spokój, koleś. Musisz zrozumieć priorytety w tej grze. Walczę z Merabem. Na sto procent. Albo walczymy o pas, albo walczymy w eliminatorze. Tyle. Dziękuję.

Powróciwszy w maju tego roku po 3-letniej przerwie, Cejudo przegrał niejednogłośną decyzją w mistrzowskim boju ze Sterlingiem. Do akcji miał powrócić w sierpniu, mierząc się z Marlonem Verą, ale kontuzja ramienia wykluczyła go z udziału.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button