Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

Ali Bagov wakuje pas wagi lekkiej, przenosi się do kategorii półśredniej

Słynący z zapaśniczego turbowania swoich rywali Ali Bagov zwakował złoto wagi lekkiej ACA, przenosząc się do 77 kilogramów.

Ali Bagov (28-9) nie jest już mistrzem kategorii lekkiej organizacji ACA. Organizatorzy poinformowali bowiem oficjalnie, że pochodzący z Kabardo-Bałkarii Rosjanin zwakował tytuł mistrzowski 70 kilogramów, podejmując decyzję o przeniesieniu się do kategorii półśredniej.

Póki co brak jakichkolwiek szczegółów w temacie, ale nie jest żadnym sekretem, że ścinanie wagi do 70 kilogramów zawsze stanowiło dla imponującego gabarytami i muskulaturą Bagova gargantuiczny problem. Jego waga na co dzień przekracza bowiem 90 kilogramów.

Nie wiadomo póki co, kiedy ACA planuje zakończyć bezkrólewie w kategorii lekkiej. Najpoważniejszymi kandydatami do walki o zwakowane przez Alieg Bagova złoto wydają się Abdul-Aziz Abdulvakhabov oraz Eduard Vartanyan. Ten ostatni ostatnimi czasy nie mógł jednak dojść do porozumienia z czeczeńską organizacją w sprawach kontraktowych, więc jego powrót pod sztandar ACA jest niepewny.

Co zaś tyczy się Hulka, to w debiutanckim występie w kategorii półśredniej skrzyżuje rękawice z walczącym o powrót na zwycięskie tory po dwóch porażkach Adamem Townsendem. Do walki dojdzie podczas zaplanowanej na 21 lutego w Krasnodarze gali ACA 104, którą uświetni starcie o pas mistrzowski wagi ciężkiej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Evgeniym Goncharovem (14-2) i Mukhamadem Vakhaevem (7-4-1).

29-letni Bagov znajduje się na fali sześciu zwycięstw. Spośród ostatnich dwudziestu pojedynków, jakie stoczył od 2014 roku, wygrał aż osiemnaście, jedynych dwóch porażek doznając w starciach z byłym mistrzem Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem, któremu zrewanżował się w trylogii.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button