UFC

Alexander Volkanovski wraca do wagi lekkiej – ma na oku dwóch rywali z Top 5!

Dzierżący swego czasu tron kategorii piórkowej Alexander Volkanovski planuje trzeci występ w limicie wagi lekkiej.

Były mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski zamierza po raz trzeci wystąpić w kategorii lekkiej. Póki co stoczył tam dwie walki – obie mistrzowskie. Dwukrotnie ulegał Islamowi Makhachevowi – najpierw decyzją, później przez nokaut. Teraz zamierza powrócić do 155 funtów i ma już na oku dwóch konkretnych rywali.

Goszcząc na kanale FreestyleBender, Volk stwierdził, że w wadze piórkowej interesuje go wyłącznie starcie o pas – a jako że opcja ta dostępna nie jest, bo w pierwszej obronie tronu jego lutowy pogromca Ilia Topuria najprawdopodobniej stanie w szranki z Maxem Hollowayem, to Australijczyk w międzyczasie planuje wykonać rajd do kategorii piórkowej.

– Chcę zmierzyć się z jakimś ekscytującym zawodnikiem pokroju Charlesa Oliveiry – powiedział Alex. – Wyzwałem też ostatnio Poiriera. To świetny koleś. Mamy dobre relacje. Myślę, że to dobry człowiek i oczywiście byłaby to wielka walka. Mamy historię związaną z tymi samymi rywalami. Walczył wcześniej w wadze piórkowej. I tak dalej. A do tego jest to oczywiście wielkie nazwisko. To byłaby dobra walka. Ekscytująca walka.

– Charles Oliveira. Jest wiele ekscytujących walk, które chciałbym zrobić, czekając (na walkę o pas w 145 funtach). Tak – po prostu coś, co mnie kręci. Kręci mnie pas. Kręci mnie oczywiście rewanż z Ilią. To najważniejszy cel w wadze piórkowej. Nie wychodziłbym w 145 funtach do byle kogo, bo moja następna walka tam będzie o pas. Tyle.

Pokonany w kwietniu przez Armana Tsarukyana Charles Oliveira zapowiedział kilka dni temu, że chce wrócić do gry o tron wagi lekkiej. Chce walki z takim rywalem, który pozwoli mu zbliżyć się do titleshota. Jego trener Diego Lima wskazał w tym charakterze… Dustina Poiriera.

Diament mistrzowskiej porażce z Islamem Makhachevem w czerwcu ogłosił w zeszłym tygodniu, że rękawic na kołku zawieszać nie zamierza. Chce stoczyć jeszcze jeden pojedynek. Czy jednak byłby zainteresowany konfrontacją z Alexandrem Volkanovskim?

Obchodzący w tym roku 36. urodziny Australijczyk przegrał dwie ostatnie walki, obie przez nokauty. W październiku we wziętym w ostatniej chwili w zastępstwie rewanżu uśpił go Islam Makhachev, a w lutym jego 5-letnie prawie panowanie w wadze piórkowej zakończył Ilia Topuria.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button