UFC

Alexander Volkanovski chciał ściągnąć Armana Tsarukyana na przygotowania do walki z Islamem Makhachevem – Ormianin odmówił!

Arman Tsarukyan zdradził, że Alexander Volkanovski poprosił go o pomoc w przygotowaniach do lutowej walki z mistrzem wagi lekkiej Islamem Makhachevem.
Kilka lat temu Arman Tsarukyan pomagał na matach American Top Team Dustinowi Poirierowi w przygotowaniach do mistrzowskiego – przegranego ostatecznie – starcia Amerykanina z Khabibem Nurmagomedovem.

Dziś natomiast o pomoc do Ormianina zwrócił się rozdający karty w wadze piórkowej UFC Alexander Volkanovski. Australijczyk szlifuje formę przed lutową konfrontacją z mistrzem 155 funtów Islamem Makhachevem, która odbędzie się w ramach gali UFC 284 w Perth.

Okazuje się jednak, że Ahalkalakets odmówił. Dlaczego? O tym opowiedział w wywiadzie udzielonym Match TV.
– Chciał dodać mnie do swojego obozu przygotowawczego – zdradził Arman. – Odmówiłem, bo to nie miało sensu. Nie byłem w pełnym treningu. Nawet nie przedstawił wtedy warunków współpracy. Powiedział mi o tym najpierw Sayat (Abdrakhmanov – menadżer), potem mój przyjaciel Edwin, a potem jeszcze jeden gość z Ameryki.

– Nie uważam jednak, aby moja obecność w jego obozie przygotowawczym miała sens, nawet jeśli byłyby z tego korzyści finansowe. Gdybym sam był w przygotowaniach, gdybym miał pewność, że będę walczył w Australii, wtedy najprawdopodobniej bym się zdecydował. Miałem jednak wakacje zaplanowane na ten rok, bo nie byłem w domu przez osiem albo dziewięć miesięcy.Ormianin przyznał natomiast, że będzie trzymał kciuki za Dagestańczyka. Wierzy cały czas, że prędzej czy później ponownie stanie naprzeciwko niego, aby pomścić porażkę, jakiej doznał z jego rąk w debiutanckim występie w oktagonie UFC.

Jak jednak Tsarukyan podkreślił, jest daleki od skreślania Volkanovskiego.

– Gość obronił już pas wiele razy – zauważył. – Jest doświadczony, silny w stójce. Nie można go skreślać, a ludzie jednak z jakiegoś powodu go nie doceniają. Oszacowałbym to jako 40-60. 40 na Volkanovskiego i 60 na Islama.
– Oczywiście, że Volkanovski może utrzymać walkę na nogach. Jeśli będzie się trzymał z dala od ogrodzenia, jeśli będzie na środku oktagonu, jeśli nie będzie wpadał z Islamem w klincz. W stójce Volkanovski pokonuje Islama.

Ahalkalakets nie ma natomiast wątpliwości, że Australijczyk będzie miał gigantyczne trudności ze znalezieniem sparingpartnera, który dałby mu choćby namiastkę tego, co do oktagonu wnosi Islam Makhachev.

– Ja też się do tego nie nadaję, bo mam inny styl – stwierdził. – Nie robię tych wszystkich wycinek, które robi Islam. On jest leworęczny, ja jestem praworęczny. Mogę oczywiście pomóc w przygotowaniach, ale żeby określać mnie mianem sparingpartnera podobnego do Islama? Nie.
Sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu wagi lekkiej Ormianin stoczył pod sztandarem UFC osiem walk, sześć z nich zwyciężając. Ostatnio był widziany w akcji przed dwoma tygodniami, pokonując Damira Ismagulova.

Nie wiadomo póki co, kiedy powróci do akcji, ale jak zdradził, trwają negocjacje na temat starcia z rywalem sklasyfikowanym wyżej w rankingu. Wedle zapewnień Ormianina, wyglądają one obiecująco.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button