UFC

Alexander Gustafsson zwrócił uwagę na pewną zależność w temacie problemów zdrowotnych Khamzata Chimaeva

Wieloletni sparingpartner Khamzata Chimaeva Alexander Gustafsson opowiedział o problemach zdrowotnych Czeczena.

Wycofanie się Khamzata Chimaeva z walki z Robertem Whittakerem, która miała odbyć się w ramach zeszłotygodniowej gali UFC Fight Night w Rijadzie, wywołało lawinę spekulacji na temat stanu zdrowia Czeczena.

W przestrzeni medialnej pojawiły się sugestie, że Wilka dopadło zatrucie pokarmowe, ale zostały one szybko zdementowane przez otoczenie zawodnika. Sam Dana White nie potrafił określić, co dokładnie stało się Czeczenowi, zwracając uwagę, że kontakt z nim jest ograniczony.

W najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Cryto Sports Betting, o Khamzata Chimaeva – swojego wieloletniego sparingpartnera – zapytany został były trzykrotny pretendent do pasa wagi półciężkiej Alexander Gustafsson.

– W jego organizmie jest coś, co reaguje na ostry trening – powiedział. – To zawsze najciężej pracujący zawodnik na macie. Muszą zrobić jakieś testy, żeby znaleźć przyczynę. Może w jego organizmie jest coś, co w ten sposób reaguje na ostry trening.

– Na przykład, bardzo łatwo łapie przeziębienie. Cieknie mu z nosa, kaszle. Symptomy są standardowe, wszyscy je czasami mamy. Widziałem jednak, że gdy mocno podnosi intensywność treningów, jego organizm reaguje inaczej. Nie wiem, gdzie leży przyczyna.

W ciągu trzech ostatnich lat Khamzat Chimaev stoczył ledwie cztery walki pod sztandarem UFC.

Niedoszłe starcie z Robertem Whittakerem, który ostatecznie spacyfikował w Rijadzie Ikrama Aliskerova, miało stanowić dla Khamzata Chimaeva trampolinę do walki o pas wagi średniej.

Nie wiadomo póki co, kiedy Czeczen powróci do oktagonu. Spekuluje się o galach w Abu Zabi – sierpniowej lub październikowej. Wszystko zależeć jednak będzie od stanu zdrowia 30-latka.

– Nawet nie wyobrażam sobie, jak sfrustrowany musi być – powiedział Gustafsson. – Wiem, że nie czuje się dobrze. Jest chory, bardzo chory. Trenuje piekielnie ciężko. To wręcz nieludzkie, z jaką intensywnością trenuje. Ale jego choroba nie jest spowodowana przetrenowaniem. To zupełnie inny poziom choroby.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button