UFC

Alexander Gustafsson vs. Nikita Krylov na lipcowej gali UFC FN w Londynie

Nie Ben Rothwell a Nikita Krylov będzie przeciwnikiem trzykrotnego pretendenta do złota wagi półciężkiej Alexandra Gustafssona.
Kilka tygodni temu gruchnęły wieści, że rywalem Alexandra Gustafssona (18-7) w kolejnym pojedynku będzie Ben Rothwell, ale Amerykanin został zwolniony z kontraktu, trafiając pod skrzydła BKFC. Nowym przeciwnikiem Szweda będzie – już w wadze półciężkiej – Nikita Krylov (27-9), a do walki dojdzie 23 lipca w ramach gali UFC Fight Night, która najprawdopodobniej odbędzie się w Londynie.

O zestawieniu pojedynku doniósł nieoficjalnie portal Frontkcick.online.
35-letni Mauler przegrał trzy ostatnie walki. Nie był widziany w akcji od lipca 2020 roku, gdy w debiutanckim występie w wadze ciężkiej przegrał przez poddanie z Fabricio Werdumem. Wcześniej natomiast przegrał także przez poddanie z Anthonym Smithem oraz przez techniczny nokaut w mistrzowskim rewanżu z Jonem Jonesem.

Także dla Nikity Krylova może być to pojedynek o być albo nie być w UFC. Ukrainiec z Donbasu przegrał bowiem dwa ostatnie starcia, ulegając jednogłośnie Magomedovi Ankalaevowi oraz przez poddanie Paulowi Craigowi. Ostatnie zwycięstwo w oktagonie UFC odniósł w marcu 2020 roku, pokonując na punkty Johnny’ego Walkera.

Mając na uwadze dwuletni prawie rozbrat z oktagonem oraz formę, jaką ostatnio prezentował, trudno faworyzować tutaj Maulera. Ruchliwość i szybkość Ukraińca w stójce wespół z bogatym tamże arsenałem uderzeń oraz sprawny parter każą widzieć go w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Alexander Gustafsson – 1.80
Nikita Krylov – 2.05


Wstępny typ

Nikita Krylov
Rozpiska UFC FN

205 lb: Alexander Gustafsson (18-7) vs. Nikita Krylov (27-9)
125 lb: Muhammad Mokaev (6-0) vs. Charles Johnson (11-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button