Alexander Gustafsson odpowiada na sugestię Daniela Cormiera, aby walczył z Yoelem Romero


Dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej Alexander Gustafsson zabrał głos na temat potencjalnej walki z Yoelem Romero.

Kilka dni temu Daniel Cormier, który 7 lipca powalczy o złoto kategorii ciężkiej, podczas gali UFC 226 w Las Vegas mierząc się ze Stipe Miocicem, zasugerował, że w 205 funtach Alexander Gustafsson powinien powalczyć z Yoelem Romero o miano pierwszego pretendenta. Amerykanin nadal bowiem podtrzymuje medialną narrację, wedle której nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kategorii półciężkiej.

Dziś natomiast na jego sugestię odpowiedział Szwed.

Skoro „BOSS” Daniel Cormier tak mówi, zróbmy to, Yoelu Romero. Obaj w końcu macie problemy ze zrobieniem wagi ?
Alexander Gustafsson był przymierzany do występu podczas sierpniowej gali UFC 227 w Los Angeles, gdzie miał skrzyżować pięści z Luke’iem Rockholdem, ale kontuzja nogi Amerykanina zmusiła go do wycofania się z walki.

Zestawieniem Maulera z powracającym po przegranym dreszczowcu z Robertem Whittakerem Żołnierzem Boga wyraża też zainteresowanie sternik UFC Dana White.

Rzecz jednak w tym, że nieszczególnie do kategorii półciężkiej garnie się sam Kubańczyk, który przekonuje, że na co dzień waży tylko 210 funtów. Wczoraj jego menadżer Abraham Kawa postawił sprawę jasno.

Jego domem jest 185 funtów.

Z drugiej zaś strony, jeśli 41-latek marzy o pasie mistrzowskim, to wydaje się, że w 205 funtach ma do niego krótszą drogę – powrót Daniela Cormiera do kategorii półciężkiej jest bowiem mało prawdopodobny i niewykluczone, że zwycięstwo z Alexandrem Gustafssonem wystarczyłoby do zdobycia (tymczasowego) pasa.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #23 – KSW 44 | UFC 225


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *