Alexander Emelianenko z dwoma zaplanowanymi walkami – w sierpniu i wrześniu


Alexander Emelianenko nie zasypia gruszek w popiele – i ma już zaplanowane dwie kolejne walki, które stoczy w sierpniu i wrześniu.

Kilka dni temu organizacja RCC Boxing Promotions ogłosiła, że Alexander Emelianenko (27-7) powróci pod jej sztandar podczas zaplanowanej na 7 września gali RCC 3 w Jekaterynburgu, gdzie skrzyżuje rękawice ze świetnie radzącym sobie od czasu zwolnienia z UFC – wygrał trzy kolejne walki, odprawiając między innymi naszego Michała KitęViktorem Pestą (13-4).
Okazuje się jednak, że zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami rozpędzony serią czterech zwycięstw przez nokauty Emelianenko wcześniej powróci do klatki czeczeńskiej organizacji World Fightting Championship Akhmat. Tam już 18 sierpnia w walce wieczoru gali WFCA 50 skrzyżuje pięści z Tonym Johnsonem (11-4).

36-letni Rosjanin ubijał ostatnio w pierwszych rundach Geronimo dos Santosa, Virgila Zwickera, Michała Bajora i Gsabriela Gonzagę.

Młodszy od niego o cztery lata Amerykanin, który ma w swoim rozkładzie między innymi wiktorie z Alexandrem Volkovem, Timem Sylvią czy Derrickiem Lewisem po rozstaniu z Bellatorem, gdzie wygrał trzy z czterech walk, stoczył dwa pojedynki pod sztandarem Fight Nights Global. W debiucie ubił Bagę Agaeva, by jednak ostatnio zostać rozbitym przez Vitalya Minakova.

*****

Nowozelandzki twardziel, Romero jak Zidane i amerykański konfident – pięć wniosków po UFC 225


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *