UFC

Alexa Grasso zwycięża w debiucie w UFC z Heather Clark

Uchodząca za wielki talent Alexa Grasso w swoim debiucie w UFC wypunktowała Heather Clark na gali TUF Latin America 3 Finale.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali TUF Latin Ameria 3 Finale debiutująca pod banderą UFC Alexa Grasso (9-0) pewnie – choć bez fajerwerków – wypunktowała Heather Clark (7-6).

W pierwszych trzech minutach nie działo się wiele, a ofensywy z obu stron było jak na lekarstwo. Jednak potem Grasso trafiła próbującą obalenia Clark kopnięciem na głowę, następnie rzucając ją na siatkę, gdzie rozpuściła ręce, raz za razem lokując na głowie i korpusie rywalki uderzenia. Amerykanka zdołała jednak przetrwać, odgryzła się kilkoma ciosami i złapała klincz, aby dojść do siebie.

Jednak w końcówce Grasso znów naruszyła Clark, tym razem ślicznym krosem. Amerykanka ponownie salwowała się klinczem.

Druga runda również rozpoczęła się bardzo spokojnie. Grasso szukała kontr, ale nie mogła ich znaleźć, bo Clark nie wyprowadzała uderzeń. Później jednak Amerykanka zaciągnęła Meksykankę pod siatkę, ale ta zdołał odwrócić pozycją i sama przyszpiliła Clark do siatki, obijając ją krótkimi ciosami. Gdy pojedynek wrócił na środek oktagonu, znów działo się niewiele. W końcówce Clark ponownie poszukała klinczu, znalazła go, a potem zdołała obalić Grasso, ale tylko na chwilę. Meksykanka szybko wstała i skończyła rundę kilkoma uderzeniami.

Amerykanka na początku trzeciej rundy złapała klincz, inkasując po drodze kilka ciosów. Obie pod siatką mocowały się przez dłuższy fragment, odwracając się nawzajem. Clark spróbowała obalenia, ale bez powodzenia – walka wróciła na środek oktagonu. Tam jednak Grasso walczyła zachowawczo, choć wydawało się, że gdyby przyspieszyła, mogłaby mocno uszkodzić mniej biegłą w sztuce kickbokserskiej rywalkę. Poza efektownym obaleniem w wykonaniu Grasso w końcówce nie wydarzyło się już wiele ciekawego.

Wszyscy sędziowie zgodnie wypunktowali pojedynek dla debiutującej Grasso.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button