UFC

„Alex przez nokaut” – Israel Adesanya wyjaśnia, dlaczego pięści Alexa Pereiry są znacznie cięższe niż Jana Błachowicza!

Mający bogate doświadczenie z walk z Alexem Pereirą oraz Janem Błachowiczem Israel Adesanya wziął pod lupę co-main event sobotniej gali UFC 291 w Salt Lake City.
Pomijając nawet ich walki kickbokserskie, to w oktagonie UFC z Alexem Pereirą spędził prawie 32 minuty, a z Janem Błachowiczem – 25 minut. Israel Adesanya, bo o nim oczywiście mowa, miał więc sporo czasu na to, aby dobrze poznać obu zawodników.

Już w sobotę Polak i Brazylijczyk skrzyżują rękawice w co-main evencie gali UFC 291 w Salt Lake City. Pojedynek ten najprawdopodobniej wyłoni przeciwnika do mistrzowskiego boju z Jirim Prochazką.

Jak na starcie to zapatruje się nigeryjski mistrz wagi średniej?
– Gdy spotkaliśmy się (z Alexem) na lotnisku i rozmawialiśmy, obaj mieliśmy podobny pogląd na to, jak może potoczyć się ta walka – powiedział Israel na swoim kanale YT. – Ostrzegłem go jednak, aby zachował czujność, bo Jan może zrobić to, czego się po nim spodziewamy, ale może też tego nie zrobić, bo zdaje sobie sprawę z mocy w pięściach (Alexa).

– Ze stylowego punktu widzenia to dla mnie ekscytujące zestawienie. Nie mogę się doczekać. Dwaj goście, z którymi walczyłem, dwaj goście, którzy mnie pokonywali. Interesujące zestawienie. Jak może się potoczyć?

– Są tutaj też ważne elementy – na przykład grappling. Jan może poszukać grapplingu na początku, aby pozbawić Alexa mocy w pięściach, osłabić jego szanse w stójce, zmęczyć go.

– Trzy rundy. Myślę, że walka rozegra się na nogach, chociaż Jan na pewno spróbuje przenieść ją do parteru. Nie jest głupi. Alex? Użyj tego (latającego) kolana. Wie, jak z niego korzystać. Tyle że mówimy o ofensywie. A defensywa? Jeśli ktoś na ciebie naciera i idzie po sprowadzenie, musisz to trenować, aby mieć to w swoim arsenale. Czasami gdy obalenie jest marne, a masz odpowiednie instynkty, możesz je zatrzymać.

Jak zdaniem Nigeryjczyka wyglądać będą pierwsze sekundy walki?

– Uważam, że Alex rozpocznie mocno – powiedział. – Zacznie mocno. Może nie jakoś ultra mocno, ale od razu wywrze presje, zaznaczy swoją obecność w klatce. Alex lubi dać ci do zrozumienia od razu, że to on jest tutaj generałem. Lubi wyjść tam i przejmować teren.– Niskie kopnięcia… Tak, będzie kopał swoje niskie kopnięcia, bo trudne je dostrzec.

– Jan? Nie będzie się spieszył. Będzie cierpliwy. Postara się „przeczytać” Alexa na tyle, na ile będzie mógł. Ale jeśli Jan zrobi to, czego się po nim spodziewam, wyłapie lewy sierp. Nie wiem, czy chcę wdawać się w szczegóły… Brzmi, jakbym starał się chronić Alexa albo coś, ale…

W tym jednak momencie – tj. gdy Adesanya prognozował, jaką konkretnie technikę Błachowicz przypłaci nokautem – materiał został wyciszony.

– … wyłapie lewy sierp – dokończył Adesanya. – Nie chcę, żeby Jan zobaczył ten fragment, a potem tego nie zrobił. Ale może tylko dlatego, że chcę, aby Alex wygrał.

– Nie wydaje mi się, żeby tu był pełen dystans – kontynuował Nigeryjczyk. – Jeśli tak się stanie, Jan wygra. Jeśli tak się nie stanie…

The Last Stylebender nie pozostawił żadnych wątpliwości w temacie mocy w pięściach obu zawodników.
– Poczułem to (polską siłę) – powiedział z drwiącym uśmiechem. – Alex uderza mocniej. Chodzi o sposób, w jaki wyprowadza ciosy. Technikę. Osadza mocno stopy. Nie biega, nie uderza w ruchu. Osadza stopy, gdy już ma cię tam, gdzie chce cię mieć. Szczególnie przy ogrodzeniu. Osadza wtedy mocno stopy i uderza. Stąd pochodzi jego moc.

– Jan na pewno może nauczyć się, jak uderzać mocniej, ale… Hej, jeśli Jan go przewróci, skontroluje go w parterze. Skontroluje go przez trzy rundy.

Jaka jest zatem prognoza Nigeryjczyka?


Lewy sierp i lowking – co różni dwie ulubione techniki Błachowicza i Pereiry?

Jak ustrzelić Pereirą? Dwie największe luki w stójce Brazylijczyka!


– Oficjalny typ… Stawiam na… Alexa. Alex przez nokaut.

Cały materiał poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button