UFC

Alex Pereira vs. Khamzat Chimaev w ramach styczniowej gali UFC 283 w Rio de Janeiro? Brazylijczyk zapewnia, że był gotowy na takie starcie!

Alex Pereira zdradził, że przekazał UFC, iż jest gotowy na walkę z Khamzatem Chimaevem w ramach styczniowej gali UFC 283 w Rio de Janeiro.
Kilka dni temu niezmordowany w internetowej wojaczce Khamzat Chimaev obwieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że podpisał kontrakt na starcie z nowym mistrzem wagi średniej Alexem Pereirą na okoliczność grudniowej gali UFC 282 w Las Vegas – i czeka teraz tylko na podpis ze strony Brazylijczyka.

Zapytany o te rewelacje w najnowszej odsłonie magazynu The MMA Hour, Poatan stwierdził, że taka walka jest kompletnie nierealna, bo ma za sobą 5-rundowy prawie, ciężki pojedynek z Israelem Adesanyą i tak szybki powrót w ogóle nie wchodził w grę.
Brazylijczyk uznał, że nie był to pierwszy przypadek, gdy Czeczen rzucił mu wyzwanie, mając pełną świadomość, że walka jest nierealna. Przypomniał, że gdy kilka miesięcy temu podpisał kontrakt na starcie z Seanem Stricklandem, które katapultowało go ostatecznie do mistrzowskiej rozgrywki, Khamzat Chimaev również uaktywnił się w mediach, garnąc się do walki – pomimo iż wiedział, że Poatan ma już zaplanowane starcie.

Pereira zdradził natomiast, że w odpowiedzi na ostatnie wyzwania ze strony Wilka wyszedł z inną propozycją. Wyraził mianowicie pełną gotowość na starcie z Czeczenem podczas gali UFC 283, zaplanowanej na 21 stycznia w Rio de Janeiro.– On chce się tylko promować, a nie walczyć – powiedział Alex. – Nie chce się mierzyć z silnymi rywalami. Po jego wyzwaniu rozmawiałem z moim menadżerem i powiedziałem, czego chcę. Nie jestem w stanie zbić teraz tak dużo wagi. Dopiero co ją ścinałem. Powiedziałem więc, że mogę walczyć w Rio, ale w limicie kategorii półciężkiej. On natomiast uciekł. Dlaczego się nie zgodził? To realne zestawienie.

Na słowa te Brazylijczyka szybko zareagował menadżer czeczeńskiego Wilka, Majdi Shammas.
– Słyszałem już wiele bzdur, ale to jest już wyższy poziom bzdur – napisał.

Khamzat Chimaev nie ma póki co żadnej oficjalnie zaplanowanej walki. Dana White nie ukrywa natomiast, że celuje w zestawienie Czeczena z Colbym Covingtonem.

Co zaś tyczy się Alexa Pereiry, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że po raz kolejny skrzyżuje rękawice z Israelem Adesanyą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button