Trening MMAUFC

Alex Pereira popisał się niesamowitym blokiem lowkinga na sparingu – Jon Jones zachwycony (VIDEO)

Zasiadający na tronie wagi półciężkiej UFC Alex Pereira popisał się na sparingu niecodzienną obroną przed niskimi kopnięciami.

Mistrz wagi półciężkiej UFC Alex Pereira opublikował w mediach społecznościowych krótkie nagranie ze sparingu, które odbiło się tak szerokim echem w świecie MMA, że komplementów nie oszczędził mu nawet czempion 265 funtów Jon Jones.

Sięgnąwszy w zeszłym roku po tytuł mistrzowski 205 funtów – znokautował Jiriego Prochazkę – Brazylijczyk zdradził przed dwoma tygodniami, że rozpoczął już przygotowania do swojej kolejnej walki. Nie ujawnił natomiast ani nazwiska swojego przeciwnika, z którym skrzyżuje pięści, ani terminu swojego powrotu.

Tak czy inaczej w mediach społecznościowych Poatana pojawia się ostatnimi czasy coraz więcej migawek z treningów. Ostatnia przykuła uwagę całego świata MMA, w tym Jona Jonesa.

Na nagraniu Brazylijczyk sparuje z szerzej nieznanym jegomościem, który coś tam potrafi, ale wyraźnie ustępuje mistrzowi o kilka klas. W pewnym momencie sprowokowawszy rywala do niskiego kopnięcia, Alex blokuje je… podeszwą stopy drugiej nogi! Cały sparing kończy się wymianą, w której Pereira wstrząsa sparingpartnerem swoim firmowym lewym sierpem.

Pod nagraniem pojawiło się kilka komentarzy ze strony innych zawodników, w tym Jona Jonesa.

– Wszystko to zabawa, dopóki Alex nie wszedł w swój tryb – napisał z uznaniem Bones.

– Wiedziałem, że prędzej czy później ziomek wyłapie ten sierp – skomentował Walter Harris.

Za czasów, gdy toczył ostre medialne boje z Israelem Adesanyą, Jon Jones nie ukrywał sympatii względem Alexa Pereiry, proponując ma nawet kiedyś wspólne treningi. Obaj zawsze podchodzili do siebie z szacunkiem.

Co zaś tyczy się osobliwego bloku, który na powyższym nagraniu popisał się Brazylijczyk, to nie jest to w jego arsenale żadne novum. Tę samą technikę w wykonaniu Poatana możemy zobaczyć także na poniższym nagraniu.

Spekuluje się, że do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej Alex Pereira może stanąć przy okazji majowej gali UFC 301 w Rio de Janeiro. W charakterze jego przeciwnika najczęściej padają dwa nazwiska – Jamahala Hilla oraz Magomeda Ankalaeva.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Nie jest to zaskakujące, ale z Alexem Pereirą, szansę będzie miał tylko ktoś kto nie jest w stójce lebiegą i ma świetne zapasy i kontrolę.

    Swoją drogą jestem ciekaw czy Alex walczył już z kimś kto wywiera w stójce taką presję jak np. Oleksiejczuk?

Dodaj komentarz

Back to top button