UFC

Alex Pereira kusi dużym ogłoszeniem – na horyzoncie walka o pas mistrzowski z Jirim Prochazką?

Czy wkrótce poznamy datę walki Alexa Pereiry z Jirim Prochazką? Na to wskazywać może ostatni wpis Brazylijczyka.
Wygląda na to, że niebawem poznamy szczegóły mistrzowskiej rozgrywki w kategorii półciężkiej, w której od kilku tygodni panuje bezkrólewie. A przynajmniej na to wskazywać może najnowszy wpis w mediach społecznościowych Alexa Pereiry.

Niemal równo miesiąc temu Jamahal Hill zwakował pas mistrzowski 205 funtów, decyzję tę uzasadniają czekającym go długim rozbratem ze sportem z powodu zerwania ścięgna Achillesa.
Przez jakiś czas po ustąpieniu Amerykanina z tronu spekulowano, że na szali lipcowej konfrontacji Alexa Pereiry z Janem Błachowiczem. Ostatecznie tak się jednak nie stało. Polsko-brazylijska konfrontacja została natomiast namaszczona na eliminator do walki o złoto z byłym mistrzem Jirim Prochazką, który w zeszłym roku ustąpił z tronu z powodu kontuzji barku.

W ramach co-main eventu gali UFC 291 w Salt Lake City Poatan po bliskiej walce pokonał Cieszyńskiego Księcia niejednogłośną decyzją sędziowską.

Prochazka i Pereira znaleźli się na kursie kolizyjnym. Obaj zawodnicy wyrazili pełną gotowość na pójście w oktagonowe tany, na szali których znaleźć ma się tytuł mistrzowski.

Jak zdradził w zeszłym tygodniu dziennikarz Ariel Helwani, matchmakerzy UFC próbowali zestawić czesko-brazylijski pojedynek na okoliczność wrześniowej gali UFC 293 w Sydney, ale dla obu zawodników był to zbyt wczesny termin. Denisa nie doszedł bowiem jeszcze do pełnej sprawności bojowej po zeszłorocznej kontuzji, ale dla Poatana byłoby to trzecie starcie w odstępie ledwie sześciu miesięcy.Pewnikiem natomiast wydaje się, że do walki Prochazki z Pereirą dojdzie w tym roku. A przynajmniej takie przekonanie wyraził czeski zawodnik.

W jednym ze swoich ostatnich nagrań na YT były mistrz Jamahal Hill stwierdził, że z jego informacji wynika, iż Jiri Prochazka i Alex Pereira wezmą się za bary w ramach październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi, ale póki co ni widu, ni słychu w tym temacie. Najnowszy wpis Poatana wskazuje jednak, że niebawem poznamy szczegóły.

– Zachowajcie czujność – nadchodzą newsy! – napisał Alex na Twitterze.
Nie sposób oczywiście wykluczyć, że przebywający obecnie w Europie Brazylijczyk nie nawiązuje powyższym wpisem do walki z Jirim Prochazką, ale mając na uwadze wspomniane doniesienia, wydaje się, że niebawem karty w temacie mistrzowskiej rozgrywki w kategorii półciężkiej zostaną odsłonięte.

Jiri Prochazka vs. Alex Pereira - kto wygra?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button