UFC

Alex Oliveira ubija Willa Brooksa

Alex Oliveira zafundował Willowi Brooksowi pierwszą porażkę w oktagonie, nokautując Amerykanina na gali UFC Fight Night 96.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 96 Alex Oliveira (16-3-1) zaskoczył bukmacherów, nokautując w trzeciej rundzie byłego mistrza Bellatora Willa Brooksa (19-2).

Pierwsza runda toczyła się niemal wyłącznie w klinczu. Obaj zawodnicy razili się pojedynczymi kolanami, ale to Oliveira dłuższymi fragmentami wciskał Brooksa do siatki, a nie odwrotnie. Brazylijczyk walczył też cały czas o obalenia, ale bezskutecznie, sam natomiast został raz przewrócony, ale błyskawicznie wstał.

Oliveira bardzo dobrze rozpoczął drugą rundę, soczystym frontalem trafiając w szczękę Brooksa. Ten szybko jednak poszedł po obalenie, kładąc Brazylijczyka na plecach i od razu zdobywając dosiad. Kowboj oddał plecy, ale zdołał wstać i się uwolnić, w połowie rundy przejmując inicjatywę w klinczu i nawet ciskając Amerykaninem dwa razy o deski. Na dwie minuty przed końcem zdołał położyć go na plecach, atakując soczystymi uderzeniami z góry. Popełnił jednak błąd i Brooks ponownie zaszedł mu za plecy, walcząc o zapięcie duszenia. Nic z tego jednak nie wynikło – Amerykanin stracił pozycję i próbował ponownie obaleń, ale bezskutecznie – a przy okazji dostał sporo łokci. Druga runda dobiegła końca, a Brooks wyraźnie narzekał na jakiś uraz, prawdopodobnie żeber.

Reprezentant ATT trzecią rundą rozpoczął od kilku kopnięć na nogi, ale potem został skontrowany soczystym ciosem, po którym padł na chwilę na deski.

Kowboj ponownie złapał klincz i obalił Brooksa, zdobywając półgardę. Amerykanina zdołał jednak wstać, ale Brazylijczyk nadal męczył go w klinczu, by wkrótce znów położyć go na deskach. Tam unieruchomił go i zasypał gradem uderzeń, ostatecznie nokautując go. Na koniec okazał mu jeszcze wymownym gestem, że nie ma dla niego żadnego szacunku – najprawdopodobniej w odpowiedzi na podobne zachowanie Brooksa podczas ważenia.

Po walce Kowboj, dla którego jest to drugie z rzędu i piąte w ostatnich sześciu walkach zwycięstwo, zapowiedział przejście do kategorii półśredniej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button