„Albo bierze walkę, albo nie” – White zaproponował McGregorowi walkę z Poirierem, nie zamierza negocjować terminu

Sternik UFC Dana White zapowiedział, że powrót Conora McGregora w 2020 roku jest niemożliwy, ale zaproponował mu na styczeń walkę z Dustinem Poirierem.

Kiedyś gotów zakrzywić dlań czasoprzestrzeń, dziś natomiast Dana White Conorowi McGrerowi kłaniać się nie zamierza. Taki przynajmniej wniosek wysnuć można z najnowszego wywiadu, jakiego sternik UFC udzielił ESPN.com.

Zapytany bowiem o zestawienie Irlandczyka z Dustinem Poirierem, o którym aż huczy w ostatnich dniach, amerykański promotor obwieści, że wbrew oczekiwaniom Notoriousa, pojedynek ten w tym roku nie jest możliwy. W przyszłym? Jak najbardziej!

– Zaproponowaliśmy mu tę walkę i znaleźliśmy dla niego termin – powiedział White. – Nie mieliśmy terminu w tym roku, bo mamy już wszystko zaplanowane do końca roku. Mamy mistrzowskie walki. On najwyraźniej chce walczyć z Dustinem Poirierem, więc zwróciliśmy się do naszych partnerów z ESPN i znaleźliśmy dla niego termin. Otrzymał propozycję walki z Dustinem Poirierem na 23 stycznia.
To jednak nie wszystko, bo White dał też jasno do zrozumienia, że nie zamierza wdawać się z garnącym się do walki jeszcze w tym roku – był to jego warunek – McGregorem w jakiekolwiek negocjacje.

– Albo bierze tę walkę, albo nie – zakomunikował krótko szef UFC.

Nie wliczając gali UFC 254, Amerykanie zorganizują przed końcem roku jeszcze dwa numerowane wydarzenia. Gala UFC 255 odbędzie się 21 listopada i dojdzie w jej ramach do dwóch walk mistrzowskich – Deivesona Figueiredo z Alexem Perezem oraz Valentiny Shevchenko z Jennifer Maią. Z kolei 12 grudnia podczas gali UFC 256 w mistrzowskich starciach naprzeciwko siebie staną Petr Yan i Aljamain Sterling oraz Amanda Nunes i Megan Anderson.Conor McGregor nie ukrywał, że chętnie właśnie albo 21 listopada, albo 12 grudnia skrzyżowałby rękawice z Dustinem Poirierem – ten jest otwarty na dowolny termin, także styczniowy – ale jeśli nie blefuje medialnie Dana White, scenariusz taki jest wykluczony.

Głównodowodzący UFC stwierdził zresztą, że nie wie, dlaczego Conor McGregor tak bardzo nalega na powrót w listopadzie lub grudniu.

– To tak nie działa – powiedział. – Ten rok mamy już zaplanowany. On był natomiast na emeryturze. Czy ktokolwiek nie zgodzi się, że był na emeryturze?

– W tym szalonym roku pandemii mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami. Trzeba było wykonać wiele pracy, żeby wszystko dalej funkcjonowało. Dokonaliśmy tego.
– Mamy konkretny terminarz. Zawodnicy zobowiązali się do występów. Zaczęli przygotowania pod te walki. Conor nagle wraca i chce walki z Dustinem, więc zadbaliśmy o to, żeby zapewnić mu termin. 23 stycznia.

Conor McGregor nie był widziany w akcji od stycznia, gdy powróciwszy do akcji po 15 miesiącach, ekspresowo rozbił Donalda Cerrone. Zapowiadał wówczas, że chce stoczyć w 2020 roku cztery walki, ale wszystko to spaliło na panewce.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ma wielkie szczęście” – Cormier prowokuje Błachowicza, przekonany, że Polak nie chciałby z nim walczyć

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply