UFC

Alan Jouban i Tarec Saffiedine chcą powitać Rafaela dos Anjosa w kategorii półśredniej

Powoli formuje się komitet powitalny dla Rafaela dos Anjosa na okoliczność jego debiutu w kategorii półśredniej.

Kilka dni temu były mistrz kategorii lekkiej Rafael dos Anjos ogłosił przejście do kategorii półśredniej, uzasadniając to pogłębiającymi się trudnościami ze zbijaniem wagi.

Wieść o migracji byłego championa nie uszła uwadze zawodnikom walczącym w 170 funtach, którzy chętnie dopisaliby nazwisko Brazylijczyka do swojego sportowego CV.

Pierwszy gotowość do pójścia w tany z dos Anjosem wyraził rozpędzony serią trzech kolejnych wiktorii i zwycięski w pięciu z ostatnich sześciu walk Alan Jouban (15-4), który uważa, że jego ostania walka – pewne wygrana z Mikiem Perrym – od strony sportowej i rankingowej nie dała mu wiele.

Daliśmy już znać UFC, że to walka, której na 100% chcemy.

– powiedział Jouban w rozmowie z BJPenn.com, celując w powrót do oktagonu w marcu.

Chcę być gościem, który powita RDA w dywizji. Skontaktowaliśmy się nawet z jego menadżerami, przekonując, żebyśmy zestawili wspólnie tę walkę. Nie mają póki co rywala, więc będę tym gościem. Jestem podekscytowany. To walka, której chcę na 100%.
Drugim śmiałkiem jest natomiast były mistrz Strikeforce, sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu kategorii półśredniej UFC Tarec Saffiedine, który z kolei najchętniej stanąłby w szranki z dos Anjosem na marcowej gali UFC Fight Night 107 w Londynie.

https://twitter.com/tarecfighter/status/819262362645647366

Słyszałem, że chcesz się przenieść do kategorii półśredniej! Zróbmy to! #stójkowadraka #UFCLondon

Podobnie jak dos Anjos, Belg także przegrał dwa ostatnie pojedynki, ustępując decyzjami sędziowskimi Rickowi Story’emu i Dong Hyun Kimowi.

Brazylijczyk póki co nie odniósł się do tych wyzwań.

*****

5 zawodników UFC, którzy w 2016 roku spadli na samo dno

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button