Absolute Championship BerkutPolskie MMA

Adrian Zieliński przegrywa przez duszenie w walce wieczoru ACB 46

Adrian Zieliński wyszedł z klatki na tarczy w walce wieczoru gali ACB 46, odklepując gilotynę w drugiej rundzie walki z Islamem Makoevem.

W walce wieczoru gali ACB 46 w Olsztynie Adrian Zieliński (16-5) nie sprostał Islamowi Makoevowi (7-2), przegrywając przez duszenie w drugiej rundzie.

Polak rozpoczął walkę agresywnie, od razu spychając rywala do defensywy. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu walki zachwiał nim potężnym prawym, ale potem sam przyjął dwa prawe od Makoeva – po drugim Rosjanin poszedł po obalenie i dopiął swego, przewracając Polaka pod siatką. Zieliński walczył jednak aktywnie z pleców, obijając próbującego ustabilizować pozycję przeciwnika i wkrótce wracając na nogi. W stójce Polak prezentował się lepiej, trafiając szczególnie często lowkingami, którymi kończył kombinacje. Na półtorej minuty przed końcem po nieudanym obaleniu Makoev wciagnął Zielińskiego do gardy. Nasz zawodnik szybko wrócił na nogi, zapraszając tam też Rosjanina. W stójce kontynuował okopywania rywala, ale w pewnym momencie to Makoev trafił go mocnym ciosem – obaj wdali się w szalone wymiany, w których celniej uderzał Zieliński, chwilę potem lądując na padającym na plecy rywalu. Runda pierwsza dobiegła końca.

Drugą odsłonę Makoev rozpoczął od desperackich prób obaleń – Polak wybronił pierwszą, ale po drugiej, przyszpilony do siatki, znalazł się na plecach. Dobrze jednak radził sobie z tej pozycji, wkrótce przetaczając Rosjanina. Nie na długo jednak, bo ten odwzajemnił się Polakowi tym samym, zajmując półgardę. Gdy Zieliński ponownie spróbował się wykaraskać, zostawił szyję – Makoev złapał gilotynę i wkrótce reprezentant Berkutu Arrachionu zmuszony był do klepania.

Video za Jolassanda.

Passa dwóch kolejnych zwycięstw Zielińskiego w ACB dobiega tym samym końca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button